Mineralne bliżej podium

W pierwszym spotkaniu o III miejsce Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonały w trzech setach Impel Wrocław.

Siatkarki z Muszyny zrobiły pierwszy krok w kierunku brązowego medalu mistrzostw Polski. Ok. 600 widzów, którzy przyszli na ten mecz, nie miało okazji przeżywać zbyt wielu emocji. Najciekawiej było w pierwszym secie i na początku trzeciego.

W inauguracyjnej odsłonie było 18:18, ale kolejne trzy punkty zdobyły zawodniczki z Muszyny. Tej straty Impel nie dał rady już odrobić. Z kolei w trzecim secie drużyna z Wrocławia prowadziła 12:11, ale na drugą przerwę techniczną ekipy schodziły już przy prowadzeniu "Mineralnych" 16:14.

Po wznowieniu gry Muszynianka zwiększyła swoją przewagę do czterech punktów (18:14) i było "po meczu".

Pierwszy mecz o 3. miejsce:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

Polski Cukier Muszynianka: Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach.
Impel: Katarzyna Mroczkowska, Monika Ptak, Jenna Hugglund, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor - Agata Sawicka (libero) - Anita Kwiatkowska, Anna Grejman, Mira Topic, Magdalena Gryka.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Muszynianki. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę, także w Muszynie