Dwa medale Polaków w Nassau

Dwa medale zdobyli polscy lekkoatleci w pierwszym dniu nieoficjalnych mistrzostw świata w sztafetach w Nassau. Drugie miejsce zajął męski zespół na 4x800 m, a trzecie kobiecy w rywalizacji mieszanej. Porażkę poniósł słynny Jamajczyk Usain Bolt na 4x100 m.

Biało-czerwoni stanęli na podium w konkurencjach nieolimpijskich. W stolicy Bahamów Karol Konieczny, Kamil Gurdak, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot uzyskali trzeci czas (7.09,98), ale zdyskwalifikowani zostali, za przekroczenie strefy zmian, drudzy na mecie Kenijczycy. Wygrali Amerykanie: Duane Solomon, Erik Sowinski, Casimir Loxsom i Robby Andrews - 7.04,84.

W sztafecie mieszanej Katarzyna Broniatowska, Monika Szczęsna, Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui uplasowały się na trzeciej pozycji - 10.45,32. Zwyciężyły zawodniczki z USA z najlepszym rezultatem w historii - 10.36,50 (za rekord świata bonus - 50 tysięcy dolarów), wyprzedzając Kenię 10.43,35.

Drużyna żeńska 4x400 m, w składzie: Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Joanna Linkiewicz, Justyna Święty, awansowała do finałowego biegu z piątym czasem eliminacji (3.30,32) i jest o krok od wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Teraz wystarczy, że biało-czerwone dotrą do mety. Pierwsze osiem sztafet zapewni sobie bowiem udział w przyszłorocznych igrzyskach.

Z kolei męska sztafeta: Karol Zalewski, Michał Pietrzak, Łukasz Krawczuk i Rafał Omelko uzyskała 11. wynik - 3.05,13 - i wystąpi w finale B.

Dopiero 17. rezultat - 39,48 - osiągnęli Polacy w biegu 4x100 m. Sztafetę tworzyli; Adam Pawłowski, Dariusz Kuć, Kamil Masztak i Remigiusz Olszewski.

W tej konkurencji triumfowali sprinterzy ze Stanów Zjednoczonych: Mike Rodgers, Justin Gatlin, Tyson Gay i Ryan Bailey, którzy okazali się lepsi od Jamajczyków, z rekordzistą świata na 100 i 200 m Usainem Bolt na czele.

Zakończenie zawodów IAAF/BTC World Relays 2015 - w niedzielę.