Mineralne coraz bliżej podium

W drugim spotkaniu o III miejsce Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonały 3:2 Impel Wrocław. Mineralne prowadzą już 2-0 i brakuje im zaledwie jednego zwycięstwa do zdobycia brązowego medalu

Tylko na początku inauguracyjnego seta kibice "Mineralnych" mogli drżeć o wynik. Wskutek szkolnych błędów podopiecznych Bogdana Serwińskiego było 1:3. Jednak na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy wyniku 8:6, a po kilkunastu minutach było 21:11. Ostatni punkt Muszynianka zdobyła po autowej zagrywce Moniki Ptak.

Więcej emocji ok. 600 osób, które były na trybunach, przeżyło w drugiej odsłony. Impel potrafił doprowadzić do remisu 22:22. Jednak potem skutecznym atakiem popisała się Karolina Różycka, a potem dwoma Katie Carter.

W trzecim secie było 24:23, ale drużynie z Małopolski nie udało się wygrać tego meczu 3:0. Po autowej zagrywce Carter Impel wyrównał, zaś w trakcie gry na przewagi zachował więcej zimnej krwi. Wrocławiankom udało się doprowadzić do tie-breaku.

W nim drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:6. Po chwili było 14:7, 15:10 i to Muszynianka jest o krok od zdobycia brązowego medalu.

Drugi mecz o III miejsce:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:2 (25:16, 25:22, 24:26, 15:25, 15:10)

Polski Cukier Muszynianka:
Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Gabriela Jasińska, Kinga Hatala, Ilona Gierak.
Impel: Anna Grejman, Monika Ptak, Jenna Hagglund, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska, Anita Kwiatkowska - Agata Sawicka (libero) - Mira Topic, Magdalena Gryka, Joanna Kaczor.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Muszynianki. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę we Wrocławiu.