Zwycięstwo Duraska, Marczyński ósmy w wyścigu Dookoła Turcji

Hiszpan Lluis Mas (Caja Rural) wygrał ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Turcji, z metą w Stambule. W klasyfikacji generalnej triumfował Chorwat Kristijan Durasek (Lampre-Merida), najlepszy z Polaków - Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor) - był ósmy.

W niedzielę drugi był Brytyjczyk Mark Cavendish (Etixx-Quick Step), który wygrał trzy etapy 51. edycji tej imprezy, a trzeci Hiszpan Carlos Barbero (Caja Rural). Marczyński został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Durasek uplasował się na 41. miejscu i przyjechał na metę w grupie, która miała 18-sekundową stratę do Masa, ale wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła mu na końcowy triumf.

Niedzielnych zmagań nie ukończył Włoch Davide Rebellin z grupy CCC Sprandi Polkowice, który po przedostatnim etapie zajmował drugie miejsce. Za Duraskiem znaleźli się Argentyńczyk Eduardo Sepulveda (Bretagne-Seche) i Australijczyk Jay McCarthy (Tinkoff-Saxo).