Pierwszy tytuł Murraya na mączce

Najwyżej rozstawiony Andy Murray pokonał Niemca Philippa Kohlschreibera (5.) 7:6 (7-4), 5:7, 7:6 (7-4) w finale turnieju na kortach ziemnych w Monachium (pula nagród 439,4 tys. euro). Brytyjski tenisista po raz pierwszy wygrał imprezę ATP na tej nawierzchni.

Mecz pierwotnie był zaplanowany na niedzielę, ale z powodu silnych opadów - przy stanie 3:2 dla Kohlschreibera - jego dokończenie przełożono na poniedziałek.

Mecz był bardzo zacięty i trwał aż trzy godziny i osiem minut. Obaj tenisiści imponowali serwisem. Szkot posłał 17 asów (w tym dziewięć w pierwszym secie), natomiast Niemiec 11.

Zawodnicy mierzyli się ze sobą po raz czwarty. Wcześniej trzeci w rankingu ATP Murray odniósł dwa zwycięstwa nad 24. na światowej liście rywalem.

Dla złotego medalisty igrzysk z Londynu (2012) był to 32. triumf w karierze i pierwszy w tym sezonie. Nigdy wcześniej nie wygrał on zaś imprezy ATP na "mączce".

W tym roku Szkot wystąpił w finałach wielkoszlemowego Australian Open oraz turnieju Masters 1000 w Miami. W obu meczach musiał uznać wyższość Serba Novaka Djokovica.

Wynik finału gry pojedynczej:

Andy Murray (W. Brytania, 1) - Phillip Kohlschreiber (Niemcy, 5) 7:6 (7-4), 5:7, 7:6 (7-4).