Statystyki przeciwko Realowi. Dwumecz jest przesądzony?

Real Madryt przegrał pierwszy mecz półfinałowy z Juventusem 1:2 i wydaje się, że wszystko rozstrzygnie się na Santago Bernabeu. Jak pokazują statystyki obrońcy trofeum nie będą mieli tak łatwo…

Real zagrał w tym meczu bardzo ospale. Na palcach jednej reki można było zliczyć jakiekolwiek próby przyspieszenia akcji. Niewidoczny był Gareth Bale, który w pierwszej połowie miał zaledwie 14 kontaktów z piłką! To o 6 mniej niż Iker Casillas! Do tego wybitnego spotkania nie rozgrywał Cristiano Ronaldo, ale go jeszcze ratuje bramka. Jak zwykle w ostatnich tygodniach sytuację musiał ratować James Rodriguez.

Druga połowa jednak kompletnie nie wyszła Królewskim. Powielane schematy nie wystarczały na obronę Juventusu, która dała się zaskoczyć tylko raz. Później była niemal bezbłędna. Środek pola Realu z Sergio Ramosem nie był na tyle kreatywny, by ten mur złamać. Strzały z dystansu nie wystarczyły.

Wydaje się, że wynik 1:2 dla Realu jest nie najgorszy, ale… Statystki mówią coś innego. Królewscy jeszcze nigdy nie awansowali do finału, przegrywając pierwsze spotkanie półfinałowe. A musieli uznać wyższość rywali aż 10 razy!

Do tego Juventus czterokrotnie awansował do finału, wygrywając pierwszy półfinał w stosunku 2:1. Czyżbyśmy poznali pierwszego finalistę?