Remis na otwarcie grupy mistrzowskiej

W meczu otwierającym rywalizację w grupie mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Na bramkę Przemysława Frankowskiego, zdobytą 14. sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie, odpowiedział Robert Pich.

Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli ekstraklasy, a po podziale punktów czwarty w ligowej stawce Śląsk tracił do Jagiellonii dwa punkty. Mecz odważniej rozpoczęli piłkarze z Wrocławia. W 2. minucie gry Mateusz Machaj próbował zaskoczyć Bartłomieja Drągowskiego strzałem z dystansu, ale golkiper gospodarzy, choć z kłopotami zdołał odbić piłkę. Śląsk miał inicjatywę również w dalszej części pierwszej połowy, ale strzały Flavio Paixao i Mateusza Machaja nie zdołały zagrozić bramce rywali. W 40. minucie dogodną sytuację miał Flavio Paixao, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Wrocławianie dominowali przed przerwą, ale nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki gospodarzy. To, co w pierwszej połowie nie udało się przyjezdnym, białostocczanom zajęło 14. sekund po wznowieniu gry. Szybką akcję gospodarzy zakończył celnym strzałem z bliskiej odległości Przemysław Frankowski. Jagiellonia poszła za ciosem. W kolejnej akcji miejscowi wywalczyli rzut rożny, a Mariusz Pawełek znalazł się w opałach po strzale Karola Mackiewicza. Gdy wydawało się, że białostocczanie dobiją rywali, skuteczną ripostą popisali się goście. Krzysztof Ostrowski dośrodkował idealnie na głowę Roberta Picha, który strzałem głową z pięciu metrów posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego. W kolejnych minutach podopieczni Tadeusza Pawłowskiego znów przejęli inicjatywę, ale kolejne próby braci Paixao nie przyniosły zmiany rezultatu.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Michał Pazdan, Sebastian Madera, Jonatan Straus - Igors Tarasovs, Maciej Gajos - Przemysław Frankowski (60. Nika Dżalamidze), Łukasz Tymiński (72. Taras Romanczuk), Karol Mackiewicz - Jan Pawłowski (60. Patryk Tuszyński).
Śląsk: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Mariusz Pawelec (71. Dudu Paraiba) - Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz - Krzysztof Ostrowski (56. Marco Paixao), Flavio Paixao, Robert Pich - Mateusz Machaj (56. Peter Grajciar).

Bramki: 1:0 Przemysław Frankowski (46), 1:1 Robert Pich (55).

Żółta kartka: Jagiellonia - Igors Tarasovs. Śląsk - Mariusz Pawelec, Paweł Zieliński, Mateusz Machaj.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 11 416.