Dreszczowiec z happy endem dla Chemika! Mistrzostwo zostaje w Policach

Siatkarki Chemika Police mistrzyniami Polski! W czwartym, najbardziej emocjonującym meczu finałowym policzanki pokonały w Ergo Arenie PGE Atom Trefl Sopot i zdobyły czwarty w historii klubu tytuł mistrzowski.

Finałowe konfrontacje Atomu i Chemika miały zadziwiający przebieg. Choć spodziewano się twardej, emocjonującej rywalizacji siatkarek obu klubów, w trzech pierwszych meczach oglądaliśmy widowiska jednostronne, w których najpierw zawodniczki Chemika, a w dwóch kolejnych meczach Atomu były jedynie statystkami. Dopiero w czwartym spotkaniu, w czternastym secie tej rywalizacji po raz pierwszy zwyciężczynie seta wyłoniła walka na przewagi. Wcześniej oglądaliśmy partie jednostronne, lub bardzo jednostronne (wyniki 25:17, 25:12, 25:16...).

Początek czwartej konfrontacji wskazywał na to, że Chemik powtórzy w Ergo Arenie wczorajsze zdecydowane zwycięstwo. Policzanki pewnie wygrały dwie pierwsze odsłony, a gospodyniom wychodziły co najwyżej pojedyncze akcje. Gdy wszyscy szykowali się już do dekoracji, w trzecim secie nastąpiła metamorfoza Atomówek. To był bez wątpienia najbardziej emocjonująca, wyrównana partia w tegorocznych finałach. Gospodynie miały piłki setowe przy stanie 24:21. Policzanki wyrównały, ale atak Katarzyny Zaroślińskiej ponownie dał Atomówkom piłkę setową, a skuteczny blok zakończył tę partię. W czwartym secie policzanki stanęły w miejscu, a gospodynie już na początku seta zaliczyły serię siedmiu wygranych akcji z rzędu (12:4), pewnie wygrały tę odsłonę 25:13 i doprowadziły do tie-breaka.

Początek decydującej partii wskazywał na to, że Atomówki będą w stanie przedłużyć finałową rywalizację o kolejne spotkanie. Po asie serwisowym Izabeli Bełcik gospodynie prowadziły już 5:1! Wówczas nastąpił kolejny w tym spotkaniu zwrot akcji. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego zmobilizowały się, wróciły do gry i przy zmianie stron miały punkt zaliczki. Wyrównana walka skończyła się przy stanie 10:10. Ostatnie piłki padły łupem policzanek, a decydujący o mistrzostwie atak zakończyła Małgorzata Glinka-Mogentale.

Siatkarki Chemika po raz czwarty w historii klubu (wcześniej w latach 1994, 1995 i 2014), wywalczyły tytuł mistrzyń Polski. Z kolei Atomówki stanęły na podium Orlen Ligi w piątym kolejnym sezonie.

Czwarty mecz finałowy:

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15)

PGE Atom Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Falyn Fonoimoana, Anna Kaczmar, Deja McClendon, Anna Miros.
Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza, Ana Bjelica, Małgorzata Glinka–Mogentale, Maja Ognjenovic, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Jagieło, Izabela Kowalińska, Aleksandra Krzos, Agnieszka Rabka.

MVP: Stefana Veljković. Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Chemika.

17:04

Początek spotkania o godzinie 17.00. Mecz w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

17:08

WYJŚCIOWE SKŁADY:

ATOM: Maja Tokarska, Charlotte Leys, Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska,Katarzyna Zaroślińska,Agata Durajczyk (libero)
CHEMIK: Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica, Stefana Veljković, Maja Ognjenović, Mariola Zenik (libero).

17:09

ATOM – CHEMIK 0:0, 4:3 Przestrzelona zagrywka Katarzyny Zaroślińskiej po dobrym początku gospodyń.

17:11

ATOM – CHEMIK 0:0, 4:5 Charlotte Leys atakuje w aut.

17:11

ATOM – CHEMIK 0:0, 5:5 Tym razem Ana Bjelica myli się w ataku.

17:13

ATOM – CHEMIK 0:0, 5:8 Klaudia Kaczorowska atakuje w antenkę i trzy oczka zaliczki Chemika na pierwszej przerwie.

17:16

ATOM – CHEMIK 0:0, 6:11 Anna Werblińska z przechodzącej piłki, a w kolejnej akcji Ana Bjelica skutecznie z prawego skrzydła w kolejnej akcji. Szkoleniowiec gospodyń bierze czas.

17:18

ATOM – CHEMIK 0:0, 7:13 Minimalny aut po zagrywce sopocianek.

17:19

ATOM – CHEMIK 0:0, 9:13 Nieporozumienie pomiędzy Aną Bjelicą i Mają Ognjenović.

17:20

ATOM – CHEMIK 0:0, 10:13 Klaudia Kaczorowska - as serwisowy.

17:21

ATOM – CHEMIK 0:0, 11:13 Zablokowana Anna Werblińska i trener Chemika prosi o czas.

17:23

ATOM – CHEMIK 0:0, 13:16 Małgorzata Glinka-Mogentale skutecznie atakuje z lewego skrzydła.

17:26

ATOM – CHEMIK 0:0, 14:18 Autowy atak Charlotte Leys. Lorenzo Micelli bierze czas.

17:27

ATOM – CHEMIK 0:0, 15:19 Agnieszka Bednarek-Kasza skutecznie z prawej strony.

17:27

ATOM – CHEMIK 0:0, 16:19 Klaudia Kaczorowska po prostej.

17:28

ATOM – CHEMIK 0:0, 17:21 Anna Werblińska z lewego ataku.

17:29

ATOM – CHEMIK 0:0, 18:21 Anna Werblińska tym razem zablokowana.

17:30

ATOM – CHEMIK 0:0, 18:23 Anna Werblińska - as serwisowy.

17:33

ATOM – CHEMIK 0:1 (19:25) Przestrzelony serwis sopocianek daje przyjezdnym piłkę setową, a w kolejnej akcji Stefana Veljković zaskakuje przyjmujące Atomu zagrywką.

17:36

ATOM – CHEMIK 0:1, 2:2 Stefana Veljković skutecznie na środku.

17:36

ATOM – CHEMIK 0:1, 3:2 Mocne uderzenie Klaudii Kaczorowskiej.

17:37

ATOM – CHEMIK 0:1, 3:3 Skutecznie Izabela Kowalińska.

17:38

ATOM – CHEMIK 0:1, 5:4 Małgorzata Glinka-Mogentale po skosie z lewego skrzydła.

17:40

ATOM – CHEMIK 0:1, 6:6 Izabela Kowalińska znów skutecznie w ataku, a w kolejnej akcji Charlotte Leys zablokowana przez Stefanę Veljković.

17:42

ATOM – CHEMIK 0:1, 8:7 Katarzyna Zaroślińska daje sopociankom punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

17:46

ATOM – CHEMIK 0:1, 9:9 Małgorzata Glinka-Mogentale doprowadza do wyrównania.

17:47

ATOM – CHEMIK 0:1, 9:10 Klaudia Kaczorowska atakuje w aut. Trzy akcje z rzędu wygrane przez siatkarki Chemika, Lorenzo Micelli bierze czas.

17:48

ATOM – CHEMIK 0:1, 9:11 Zatrzymana na lewym ataku Charlotte Leys.

17:50

ATOM – CHEMIK 0:1, 10:13 Izabela Kowalińska skutecznie z trudnej piłki.

17:50

ATOM – CHEMIK 0:1, 10:14 Skuteczny atak Małgorzaty Glinki-Mogentale i rośnie przewaga Chemika.

17:52

ATOM – CHEMIK 0:1, 11:16 Izabela Kowalińska atakiem po prostej daje policzankom pięć oczek zaliczki na drugiej przerwie.

17:54

ATOM – CHEMIK 0:1, 13:16 Małgorzata Glinka-Mogentale zablokowana przez Brittnee Cooper.

17:55

ATOM – CHEMIK 0:1, 13:18 Agnieszka Bednarek-Kasza kończy długą wymianę. Czas dla opiekuna Atomu.

17:58

ATOM – CHEMIK 0:1, 15:19 Skuteczny blok Atomu, ale w kolejne akcji popsuta zagrywka Deji McClendon.

17:59

ATOM – CHEMIK 0:1, 16:21 Anna Werblińska skutecznie po prostej.

17:59

ATOM – CHEMIK 0:1, 16:22 Katarzyna Zaroślińska zablokowana.

18:02

ATOM – CHEMIK 0:1, 18:22 Zablokowana Izabela Kowalińska. Trener Chemika bierze czas.

18:03

ATOM – CHEMIK 0:1, 19:23 Anna Werblińska przestrzeliła zagrywkę.

18:08

ATOM – CHEMIK 0:2 (19:25, 20:25) Stefana Veljković atakiem ze środka daje policzankom piłkę setową. Gospodynie bronią się w następnej akcji, ale w kolejnej Deja McClendon atakiem  w antenkę kończy seta.

18:09

ATOM – CHEMIK 0:2, 1:1 Anna Werblińska przedarła się przez blok ywalek.

18:11

ATOM – CHEMIK 0:2, 3:3 Agnieszka Bednarek-Kasza szczęśliwie kończy akcję na prawym skrzydle.

18:13

ATOM – CHEMIK 0:2, 7:3 Falyn Fonoimoana - as serwisowy. Po czterech akcjach z rzędu wygranych przez Atomówki Giuseppe Cuccarini prosi o czas.

18:16

ATOM – CHEMIK 0:2, 8:5 Brittnee Cooper skutecznie na środku. Trzy oczka zaliczki Atomu na pierwszej przerwie.

18:17

ATOM – CHEMIK 0:2, 9:6 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

18:19

ATOM – CHEMIK 0:2, 11:6 Giuseppe Cuccarini bierze drugi czas.

18:21

ATOM – CHEMIK 0:2, 12:8 Stefana Veljković skutecznie z krótkiej.

18:22

ATOM – CHEMIK 0:2, 12:9 Katarzyna Zaroślińska atakuje w aut.

18:23

ATOM – CHEMIK 0:2, 13:11 Skuteczny blok policzanek.

18:25

ATOM – CHEMIK 0:2, 14:12 Małgorzata Glinka-Mogentale po skosie.

18:27

ATOM – CHEMIK 0:2, 15:14 Małgorzata Glinka-Mogentale - as serwisowy.

18:28

ATOM – CHEMIK 0:2, 16:15 Policzanki wyrównują stan seta, ale gospodynie znów wychodzą na prowadzenie przed drugą przerwą po ataku ze środka Brittnee Cooper.

18:30

ATOM – CHEMIK 0:2, 17:17 Katarzyna Zaroślińska - przestrzelona zagrywka.

18:33

ATOM – CHEMIK 0:2, 18:19  Małgorzata Glinka-Mogentale kończy długą wymianę. Police na prowadzeniu, Lorenzo Micelli prosi o czas.

18:35

ATOM – CHEMIK 0:2, 20:20 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

18:38

ATOM – CHEMIK 0:2, 21:20 Skutecznie po skosie Falyn Fonoimoana.

18:39

ATOM – CHEMIK 0:2, 22:21 Izabela Kowalińska po bloku w aut.

18:40

ATOM – CHEMIK 0:2, 23:21 Ana Bjelica zagrywa w siatkę.

18:41

ATOM – CHEMIK 0:2, 24:21 Małgorzata Glinka-Mogentale zablokowana przez Katarzynę Zaroślińską. Piłka setowa dla Atomu.

18:42

ATOM – CHEMIK 0:2, 24:23 Charlotte Leys zatrzymana blokiem.

18:42

ATOM – CHEMIK 0:2, 24:24 Walka na przewagi rozstrzygnie tę odsłonę.

18:44

ATOM – CHEMIK 1:2 (19:25, 20:25, 26:24) Skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej ponownie daje piłkę setową sopociankom, a skuteczny blok gospodyń kończy tę partię. Atom wraca do gry!

18:49

ATOM – CHEMIK 1:2, 1:0 Falyn Fonoimoana atakiem blok-antenka otwiera wynik czwartego seta.

18:52

ATOM – CHEMIK 1:2, 3:2 Stefana Veljković skutecznie ze środka.

18:52

ATOM – CHEMIK 1:2, 5:2 Stefana Veljković zablokowana.

18:53

ATOM – CHEMIK 1:2, 5:4 Nieudany atak Brittnee Cooper.

18:54

ATOM – CHEMIK 1:2, 7:4 Zablokowana Agnieszka Bednarek-Kasza.

18:55

ATOM – CHEMIK 1:2, 8:4 Małgorzata Glinka-Mogentale atakuje w aut. Cztery oczka zaliczki gospodyń na pierwszej przerwie.

18:57

ATOM – CHEMIK 1:2, 9:4 Charlotte Leys przedziera się przez blok rywalek. Zupełnie stanęła gra policzanek, Giuseppe Cuccarini bierze czas po pierwszej akcji po przerwie.

18:59

ATOM – CHEMIK 1:2, 11:4 Brittnee Cooper - as serwisowy.

19:00

ATOM – CHEMIK 1:2, 12:4 Policzanki nie mogą zrobić przejścia. Siedem kolejnych akcji wygranych przez Atom i Giuseppe Cuccarini  znów prosi o przerwę.

19:01

ATOM – CHEMIK 1:2, 14:5 Katarzyna Zaroślińska skutecznie z prawego skrzydła.

19:02

ATOM – CHEMIK 1:2, 15:6 Małgorzata Glinka-Mogentale przestrzeliła zagrywkę.

19:03

ATOM – CHEMIK 1:2, 16:6 Błąd Anny Werblińskiej i dziesięć punktów zaliczki Atomu Trefla na drugiej przerwie. Tie-break zbliża się wielkimi krokami.

19:04

ATOM – CHEMIK 1:2, 16:7 Agnieszka Bednarek-Kasza przedarła się przez blok rywalek.

19:05

ATOM – CHEMIK 1:2, 17:8 Zablokowana Ana Bjelica.

19:07

ATOM – CHEMIK 1:2, 18:9 Efektowna kiwka Izabeli Bełcik.

19:08

ATOM – CHEMIK 1:2, 19:10 Policzanki zdobyły dziesiąty punkt, ale w kolejnej akcji Anna Werblińska przestrzeliła zagrywkę.

19:09

ATOM – CHEMIK 1:2, 21:11 Charlotte Leys wypchnęła piłkę w aut po bloku rywalek.

19:10

ATOM – CHEMIK 1:2, 22:12 Sytuacyjny atak Katarzyny Zaroślińskiej.

19:12

ATOM – CHEMIK 1:2, 23:12 Anna Miros uderza idealnie w końcową linię, co stwierdza wideoweryfikacja.

19:14

ATOM – CHEMIK 2:2 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13) Maja Tokarska atakiem z przechodzącej piłki daje sopociankom piłkę setową, a przestrzelony atak policzanek w kolejnej akcji kończy tę odsłonę. Tie-break wyłoni zwycięzcę tego meczu.

19:19

ATOM – CHEMIK 2:2, 1:0 Falyn Fonoimoana otwiera wynik pierwszego seta.

19:21

ATOM – CHEMIK 2:2, 3:0 Gospodynie zdominowały początek seta. Giuseppe Cuccarini bierze czas.

19:22

ATOM – CHEMIK 2:2, 3:1 Izabela Kowalińska zdobywa pierwszy w tym secie punkt dla przyjezdnych.

19:23

ATOM – CHEMIK 2:2, 5:1 Izabela Bełcik - as serwisowy. Giuseppe Cuccarini bierze drugi czas jeszcze przed zmianą stron.

19:26

ATOM – CHEMIK 2:2, 5:2 Skutecznie Małgorzata Glinka-Mogentale.

19:27

ATOM – CHEMIK 2:2, 6:3 Nieporozumienie po stronie policzanek.

19:30

ATOM – CHEMIK 2:2, 6:5 Charlotte Leys posyła piłkę w aut. Czas na prośbę Lorenzo Micelliego, bo policzanki odrabiają straty.

19:31

ATOM – CHEMIK 2:2, 7:7 Błąd podwójnego odbicia po stronie Atomu.

19:32

ATOM – CHEMIK 2:2, 7:8 Punkt przewagi Chemika przy zmianie stron po asie serwisowym Agnieszki Bednarek-Kasza.

19:34

ATOM – CHEMIK 2:2, 9:8 Skuteczny blok Atomówek.

19:35

ATOM – CHEMIK 2:2, 9:9 Anna Werblińska przedarła się przez podwójny blok.

19:37

ATOM – CHEMIK 2:2, 9:10 Charlotte Leys obok bloku w aut. Lorenzo Micelli bierze czas.

19:38

ATOM – CHEMIK 2:2, 10:10 Katarzyna Zaroślińska skutecznie z prawego skrzydła.

19:39

ATOM – CHEMIK 2:2, 10:11 Stefana Veljković skutecznie ze środka.

19:40

ATOM – CHEMIK 2:2, 10:13 Dwie kolejne akcje kończy Izabela Kowalińska!

19:43

ATOM – CHEMIK 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15) Skuteczny blok daje Chemikowi piłkę na wagę mistrzostwa. W następnej akcji policzanki psują zagrywkę, ale w kolejnej Małgorzata Glinka-Mogentale kończy spotkanie atakiem z lewego skrzydła! CHEMIK POLICE MISTRZEM POLSKI!