Małysz wciąż w czołówce Rajdu Faraonów

Moto

Adam Małysz i Xavier Panseri (Mini) zajęli trzecie miejsce w kategorii samochodów na drugim etapie Rajdu Faraonów, 4. eliminacji Pucharu Świata FIA. Dzień wcześniej były skoczek narciarski także był trzeci.

Małysz po raz pierwszy jedzie z nowym pilotem Francuzem Xavierem Panserim. To jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, w dorobku ma m.in. trzy tytuły rajdowego mistrza Polski wywalczone w załodze z Bryanem Bouffierem w latach 2007-2009.

Etap wygrał Rosjanin Władimir Wasiliew (Mini), drugie miejsce zajął Katarczyk Nasser al-Attiyah (Mini), który prowadzi w klasyfikacji generalnej. Małysz spadł na czwartą pozycję i traci do lidera 4.47.

Motocyklista Jakub Piątek (KTM) miał ponownie drugi czas i jest na tej samej pozycji w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Mohammad Al Baloooshi (KTM) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polak traci do lidera 4,02.

W rywalizacji quadów Rafał Sonik (Yamaha) był drugi ze stratą 6,26. Zwyciężył Katarczyk Mohammed Abu Issa (Honda). W klasyfikacji generalnej prowadzi jednak krakowianin, gdyż rywal otrzymał 12-minutową karę. Aktualnie Sonik wyprzedza Katarczyka o 1,29.