USA w półfinale MŚ w hokeju

Hokeiści USA po zwycięstwie w Ostrawie nad Szwajcarami 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) awansowali do półfinału mistrzostw świata. Zmierzą się w nim ze zwycięzcą meczu Szwecja - Rosja.

Szwajcarzy, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie A, byli bliscy sprawienia niespodzianki w starciu ze zwycięzcami grupy B. W 14. minucie bramkę dla zespołu z Europy zdobył Roman Josi i na pierwszą przerwę srebrni medaliści mundialu w 2013 roku schodzili w lepszych nastrojach.

Jednak w połowie drugiej tercji w szeregach Szwajcarii nastąpił moment dekoncentracji. Wówczas w ciągu niespełna minuty straciła dwie bramki i Amerykanie przejęli inicjatywę. W trzeciej tercji powiększyli prowadzenie na 3:1 i odebrali rywalom nadzieję.

Reprezentacja USA zrewanżowała się zatem Szwajcarii, z którą przegrała w półfinale MŚ w 2013 roku. Wówczas musiała zadowolić się brązowym medalem.

USA - Szwajcaria 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Bramki: Ben Smith (31'), Charlie Coyle (32'), Jake Gardiner (51') - Roman Josi (14')

Kary: USA - 6, Szwajcaria - 4 minuty