MotoGP: Lorenzo wygrał Grand Prix Francji, Rossi liderem

Moto

Hiszpan Jorge Lorenzo wygrał w klasie MotoGP motocyklową Grand Prix Francji rozegraną na torze Le Mans, piątą w sezonie rundę mistrzostw świata. Drugi był Włoch Valentino Rossi, który jest liderem cyklu.

Lorenzo, mistrz świata w Moto GP w 2010 i 2012 roku, odniósł już 56. zwycięstwo w mistrzostwach globu, a 35. w królewskiej klasie motocykli mających silniki o największej pojemności. Rossi stracił do zwycięzcy ponad trzy sekundy.

Trzeci był Włoch Andrea Dovizioso tracąc ponad 10 s. Na czwartej pozycji wyścig ukończył obrońca tytułu Hiszpan Marc Marquez, który na Le Mans był wolniejszy od Lorenzo o prawie 20 s.

W klasyfikacji generalnej Rossi ma już 102 pkt, drugi Lorenzo traci do niego 15 pkt. Dopiero czwarty jest Marquez - 69 pkt.

W Moto2 (silniki o pojemności do 250 ccm) zwyciężył Szwajcar Thomas Luethi, lider klasyfikacji generalnej klasy Francuz Johann Zarco zajął trzecie miejsce. W najsłabszej Moto3 (pojemność do 125 ccm) najszybszy był Włoch Romano Fenati, liderem w klasie pozostał Brytyjczyk Danny Kent, czwarty w Le Mans.