Zwycięstwo Piotra Szpigiela w I PZU Gdańsk Maratonie

Zwycięstwo Piotra Szpigiela w  I PZU Gdańsk Maratonie

Porucznik Piotr Szpigiel z Braniewa okazał się najlepszy w 1. PZU Gdańsk Maraton. 20. miejsce w stawce 1482 uczestników z 10 krajów, którzy ukończyli bieg, zajął mistrz olimpijski z 2008 roku z Pekinu w wioślarstwie Adam Korol.

Szpigiel, który służy w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego, uzyskał czas 2:37.27. Drugi był Michał Sowa (AZS Politechnika Gdańska) 2:42.17, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Jarosław Janicki (Hermes Gryfino) 2:43.00. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Huryń ze Szczecina – 3:03.41.

Nieźle spisał się Korol, dla którego był to trzeci start na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów po zakończeniu obfitującej w sukcesy wioślarskiej kariery. 41-letni pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ponownie złamał barierę trzech godzin – 2:57.10. 788. lokatę zajęła debiutująca w maratonie żona czterokrotnego mistrza świata w czwórce podwójnej Dagmara Korol – 3:57.33.