Przez większą część deszczowego etapu ton rywalizacji nadawała grupka uciekinierów, w której był późniejszy triumfator - Zakarin, a także Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice). Na trudnej technicznie, śliskiej trasie peleton nie podejmował zbytniego ryzyka i topniejąca ucieczka utrzymywała niewielką przewagę.

Kilkanaście kilometrów przed metą, która znajdowała się na torze samochodowym w Imoli, kiedy rozpoczynał się podjazd na ostatnią premię górską, zaatakował z czołówki Zakarin i samotnie pomknął do mety. 25-letni zawodnik Katiuszy, zwycięzca tegorocznego Tour de Romandie, mistrz Rosji na czas z 2013 roku, potwierdził doskonałą dyspozycję odnoszą cenne zwycięstwo etapowe.

Za jego plecami finiszowała ścigająca go siódemka zawodników, współtowarzyszy ucieczki, z których najszybszy był Kolumbijczyk Carlos Betancour (AG2R). Na ósmym miejscu ukończył etap Maciej Paterski, kontratakujący z dużej grupy. Kilka sekund po nim na metę wpadł peleton z liderami wyścigu.

W pierwszej części peletonu znaleźli się jeszcze dwaj kolarze CCC - Słoweniec Grega Bole zajął 11. miejsce, a Białorusin Branislau Samoilau był 27. Spadek w klasyfikacji generalnej zanotował w środę Przemysław Niemiec (Lampre), który dotarł do mety blisko 20 minut po zwycięzcy i po 11 etapach jest w klasyfikacji 33.

Alberto Contador zachował w klasyfikacji generalnej trzy sekundy przewagi nad Włochem Fabio Aru (Astana).


Wyniki 11. etapu (Forli - Imola, 153 km):


 1. Ilnur Zakarin (Rosja/Katiusza) 3:55.08
 2. Carlos Betancur (Kolumbia/AG2R) 53
 3. Franco Pellizotti (Włochy/Androni Giocattoli)
 4. Benat Intxausti (Hiszpania/Movistar)
 5. Diego Rosa (Włochy/Astana)
 6. Steven Kruijswijk (Holandia/LottoNL)
 7. Ryder Hesjedal (Kanada/Cannondale) wszyscy ten sam czas
 8. Maciej Paterski (Polska/CCC Sprandi) 58
 9. Philippe Gilbert (Belgia/BMC) ten sam czas
10. Juan Jose Lobato (Hiszpania/Movistar) 1.02
11. Grega Bole (Słowenia/CCC Sprandi)

...

 27. Branislau Samoilau (Białoruś/CCC Sprandi) ten sam czas
 73. Marek Rutkiewicz (Polska/CCC Sprandi) 10.12
102. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-Merida) 19.05
109. Jarosław Marycz (Polska/CCC Sprandi)
111. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Sprandi)
113. Łukasz Owsian (Polska/CCC Sprandi)
116. Bartłomiej Matysiak (Polska/CCC Sprandi)
142. Sylwester Szmyd (Polska/CCC Sprandi) wszyscy ten sam czas


Klasyfikacja generalna:



 1. Alberto Contador (Hiszpania/Tinkoff-Saxo) - 46:54.19
 2. Fabio Aru (Włochy/Astana) 3
 3. Mikel Landa (Hiszpania/Astana) 46
 4. Dario Cataldo (Włochy/Astana) 1.16
 5. Roman Kreuziger (Czechy/Tinkoff-Saxo) 1.46
 6. Rigoberto Uran (Kolumbia/Etixx-Quick Step) 2.10
 7. Giovanni Visconti (Włochy/Movistar) 2.12
 8. Damiano Caruso (Włochy/BMC) 2.20
 9. Andrey Amador (Kostaryka/Movistar) 2.24
10. Leopold Koenig (Czechy/Sky) 2.30

...

 33. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre) 29.28
 50. Branislau Samoilau (Białoruś/CCC Sprandi) 51.46
 56. Sylwester Szmyd (Polska/CCC Sprandi) 56.25
 65. Grega Bole (Słowenia/CCC Sprandi) 1:04.32
 84. Maciej Paterski (Polska/CCC Sprandi) 1:19.39
102. Marek Rutkiewicz (Polska/CCC Sprandi) 1:35.04
133. Łukasz Owsian (Polska/CCC Sprandi) 1:57.53
145. Jarosław Marycz (Polska/CCC Sprandi) 2:05.10
156. Bartłomiej Matysiak (Polska/CCC Sprandi) 2:14.28
162. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Sprandi) 2:17.36.