Sawicka trafiła do wrocławskiego zespołu rok temu i z miejsca stała się jego mocnym i ważnym punktem. Jeszcze w trakcie sezonu włodarze Impela mówili, że chcieliby, aby doświadczona libero pozostała w drużynie. Rozmowy o nowym kontrakcie zaczęły się zaraz po zakończeniu rozgrywek i w poniedziałek klub poinformował, że reprezentantka kraju przynajmniej jeszcze przez rok będzie broniła barw Impela.

 

Agata jest bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny. Swoim boiskowym doświadczeniem wnosi do zespołu dużo spokoju, a osobowością pozytywną energię. Wiele drużyn chciałoby mieć ją w składzie, ale zostaje z nami i bardzo się z tego cieszymy – powiedział po podpisaniu nowej umowy z zawodniczką prezes Grabowski.

 

Aktualnie zawodniczka przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed Igrzyskami Europejskimi, które w czerwcu odbędą się w Baku.

 

Przedłużenie umowy z Sawicką to kolejny już ruch Impela w kierunku budowy silnego zespołu na nowy sezon. Wcześniej klub zatrudnił nowego trenera Włocha Nicola Negro oraz Katarzynę Skowrońską-Dolatę. Umowy przedłużyły też reprezentantka kraju Agnieszka Kąkolewska oraz Moniką Ptak. W Impelu zostaje też Magdalena Gryka, która ma nadal ważny kontrakt.