Siódmy był Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) - 72,81, a ósme miejsce wśród kobiet zajęła Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) - 68,68. Konkurs rzutu młotem odbywa się zawsze pierwszego dnia ostrawskich zawodów (Zlata Tretra) i nosi imię Kamili Skolimowskiej.

 

Włodarczyk (Skra Warszawa) sezon zainaugurowała 20 maja w Pekinie, gdzie wygrała wynikiem 77,73. W poniedziałek najdalej rzuciła w trzeciej próbie, a w najsłabszym - pierwszym podejściu - miała 70,17. Fajdek (Agros Zamość), który przed niespełna dwoma tygodniami został ojcem, miał trzy dobre próby. Po pierwszej nieudanej osiągnął 80,75 i wyszedł na prowadzenie. Był jedynym zawodnikiem, któremu udało się przekroczyć granicę 80 m. Drugi Dilszod Nazarow z Tadżykistanu osiągnął 79,36.

 

Główna część zawodów odbędzie się we wtorek. Największą atrakcją ma być występ rekordzisty świata na 100 i 200 m Jamajczyka Usaina Bolta. Sześciokrotny mistrz olimpijski w Ostawie pobiegnie po raz siódmy.

 

Na starcie nie zabraknie także Polaków. Na bieżni zaprezentują się na nietypowych dystansach. Na 300 m sprawdzą się Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) i Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), na 600 m - halowy wicemistrz świata Adam Kszczot (RKS Łódź) i wicemistrz Europy z Zurychu Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa), a na 1000 m - Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław).

 

Ponadto zgłoszeni zostali: skoczek wzwyż Sylwester Bednarek (RKS Łódź), tyczkarze Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), kulomioci Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) i Michał Haratyk (AZS AWF Kraków), chodziarka Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice), w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) i Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) oraz na 400 m przez płotki Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław).