W środę, 27 maja w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, dotycząca imprezy PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 w czasie której organizatorzy imprezy opowiedzieli o szczegółach projektu. Mistrzostwa Polski w Beach handballu odbywają się już od ponad pięciu lat, jednak w tym roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Akademią Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka postanowili wypromować turnieje plażowej piłki ręcznej wśród szerokiego grona odbiorców, by zachęcić jak najwięcej osób do zapoznania się z tą dość mało jak dotąd znaną odmianą szczypiorniaka. Partnerem głównym i tytularnym tegorocznej edycji jest Państwowe Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

 

O atrakcjach zaplanowanych na pierwszy dzień turnieju opowiedział były reprezentant Polski w piłce ręcznej, Artur Siódmiak: - PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 to projekt wielowarstwowy, który ma na celu promocję atrakcyjnej aktywności fizycznej całych rodzin, rywalizacje w obszarze sportu kwalifikowanego oraz pozytywnych postaw na trybunach. W czasie odbywającego się tego dnia letniego CAMPU rozegrany zostanie mini-turniej oraz warsztaty dla dzieci. Wszyscy chętni będą mogli poznać tajniki plażowej piłki ręcznej i spróbować swoich sił na profesjonalnych boiskach. Piątek ma być świętem dla całych rodzin. Zapraszam na obiekty KS Wanda, będzie gorąco, zarówno w obszarze emocji sportowych jak i atrakcji przygotowanych dla kibiców. Projekt Artur Siódmiak Summer Tour doskonale wpisuje się w akcję Ministerstwa Sportu i Turystyki -Stop zwolnieniom z WF-u, której Artur jest ambasadorem.

 

W konferencji udział wzięła również Magdalena Nowak- Obrzut Z-ca Dyrektora ds. Organizacji Imprez Sportowych. - Inicjatywa jaką podjęli organizatorzy PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 jest projektem, który ma na celu rozpowszechnianie aktywności zarówno czynnej czyli udziału w Artur Siódmiak Summer Tour jak i biernej w postaci kibicowania na trybunach zawodnikom biorącym udział w turnieju głównym , ponadto jest to doskonała forma promocji Miasta Kraków jako jednego z gospodarzy Euro 2016 - mówi Magdalena Nowak- Obrzut.

Sobota i niedziela to dni poświęcone rozgrywkom. Dwanaście profesjonalnych polskich drużyn rozegra mecze o punkty w klasyfikacji European Beach Handball Tour oraz Mistrzostw Polski. Efektowne i pełne dobrej zabawy rozgrywki przyniosą wiele sportowych emocji. Mogą spodobać się nawet tym, którzy na co dzień nie mają do czynienia ze sportem. Zobaczymy czołówkę polskiego beach handballa.

 

Organizatorzy turnieju zachęcają do udziału w imprezie nie tylko pasjonatów piłki ręcznej. Będzie strefa aktywności i moc promocji przygotowanych przez partnerów imprezy.