Gol Rzeźniczaka i Legia wygrywa z Wisłą

Piłkarz Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak cieszy się z gola w meczu z Wisłą Kraków

Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 35. kolejki piłkarskiej ekstraklasy po bramce Jakuba Rzeźniczaka w 60. minucie.

Zespół „Białej Gwiazdy” dobrze rozpoczął spotkanie i przyjął otwarty styl gry. Dzięki temu stwarzał zagrożenie pod bramką Dusana Kuciaka. Na prawej stronie dobrze prezentował się Łukasz Burliga, który po jednej z akcji z Semirem Stilicem był bliski pokonania słowackiego bramkarza.

Jednak z biegiem czasu zaznaczała się coraz większa przewaga mistrzów Polski. Niewiele jednak z tego wynikało. Niewidoczny w ofensywie był Marek Saganowski. Dobry występ zaliczył natomiast Ondrej Duda, który w 11. minucie po serii zwodów stworzył największe zagrożenie w pierwszej połowie pod bramką Michała Buchalika. Ten jednak obronił strzał Słowaka z ostrego kąta.

Niepewny w obronie stołecznej drużyny był natomiast Igor Lewczuk. Po jego błędach Wisła miała dobre okazje na objęcie prowadzenia, ale nie potrafiła tego wykorzystać. W końcówce pierwszej połowy rajdem środkiem boiska popisał się Stilic, ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału i jego uderzenie zostało zablokowane.

Tuż po zmianie stron ponownie Burliga znalazł się w dogodnej sytuacji, ale fatalnie spudłował. Po kilku minutach Legia doszła do głosu. Stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, ale najpierw Michał Żyro zbyt daleko wypuścił piłkę, a chwilę później Duda nie był w stanie oddać strzału głową po dośrodkowaniu Saganowskiego.

W 60. minucie gospodarze w końcu pokonali Buchalika. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego piłka spadła tuż pod nogi niepilnowanego Jakuba Rzeźniczaka, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza „Białej Gwiazdy”.

Legia objęła prowadzenie, ale chwilę później straciła swojego najlepszego zawodnika. Duda bowiem z pomocą lekarzy i z lodem na kostce opuścił murawę.

Goście natomiast powinni wyrównać w 72. minucie. Wprowadzony po przerwie za Rafała Boguskiego Donald Guerrier wyszedł do prostopadłego podania i podał do Burligi, a ten do Stilica. Daleko z bramki wyszedł Kuciak, ale Bośniak trafił w Lewczuka i piłka odbiła się od słupka.

Wynik nie uległ już zmianie i stołeczny zespół odniósł skromne zwycięstwo, ale styl gry mistrzów Polski ponownie nie zachwycił.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Jakub Rzeźniczak (60).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, Marek Saganowski. Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Boban Jovic, Dariusz Dudka.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 24 429.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Dominik Furman (87. Dossa Junior), Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (65. Helio Pinto), Michał Kucharczyk - Marek Saganowski.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Boban Jovic (84. Łukasz Garguła), Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok (80. Jean Barrientos) - Łukasz Burliga, Dariusz Dudka, Semir Stilic, Maciej Jankowski, Rafał Boguski (64. Wilde-Donald Guerrier) - Paweł Brożek.