Mistrzostwo Polski dla hokeistek z Brzezin

Oriana Walasek

Hokeistki na trawie Hokeja-Startu Brzeziny po raz 13. w historii zostały mistrzyniami Polski. W meczach finałowych dwukrotnie pokonały AZS Politechnikę Poznańską. Brązowe medale wywalczyła Dwójka Nysa, czwartą lokatę zajął LKS Rogowo.

W żeńskim hokeju na trawie od kilku sezonów walka o złoty medal toczy się między drużynami z Brzezin i Poznania. W tym roku broniące tytułu laskarki AZS Politechniki musiały uznać wyższość reprezentantek Startu, które wygrały oba finałowe pojedynki - 2:1 na wyjeździe oraz 3:1 na własnym boisku.

Tradycyjna "złota laska" redakcji "Sportu" i Polskiego Związku Hokeja na Trawie dla najskuteczniejszej zawodniczki trafiła do Oriany Walasek (AZS Politechnika Poznańska), która zdobyła 17 goli.

W pierwszej lidze hokeja kobiet występują tylko cztery drużyny. Sezon zasadniczy podzielony jest na cztery rundy, w którym zespoły walczą "każdy z każdym". Na koniec rozgrywek najlepsze ekipy grają o złoty medal.