Polskie kajakarki górskie wicemistrzyniami Europy

Klaudia Zwolińska

Polskie kajakarki górskie zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w niemieckim Markkleebergu w konkurencji drużynowej K1. Na drugim stopniu podium stanęły Natalia Pacierpnik, Klaudia Zwolińska i Sara Ćwik. To jedyny medal dla Polski w tej imprezie.

Wygrały Słowaczki, a brąz wywalczyły Austriaczki.

Polacy wystartowali także w finale drużynowym C2. Marcin Pochwała i Piotr Szczepański, Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak uplasowali się na czwartej pozycji. Zwyciężyli Słowacy.

W niedzielnych finałach indywidualnych Polacy nie startowali. W półfinale rywalizacji dwójek kanadyjkowych Pochwała i Szczepański zajęli 13. miejsce, a bracia Brzezińscy - 20. Z kolei kajakarki zakończyły występ w eliminacjach.