PŚ szablistek: Socha i długo, długo nic

Aleksandra Socha zajęła dziesiąte miejsce w zawodach Grand Prix FIE Pucharu Świata szablistek w Moskwie. Zwyciężyła Ukrainka Ołga Charłan, która w finale pokonała Rosjankę Janę Jegorian 15:10.

Ósma w światowym rankingu Socha była zwolniona z eliminacji, a w 1/32 finału pokonała Meksykankę Paolę Pliego 15:11. W kolejnej rundzie w takich samych rozmiarach wygrała z Hiszpanką Aracelą Navarro. W walce o awans do ćwierćfinału przegrała jednak z Greczynką Vassiliką Vougiouką 12:15, choć prowadziła jeszcze 10:8.

Małgorzata Kozaczuk zajęła w stolicy Rosji 25. miejsce. W 1/16 finału wyeliminowała ją Amerykanka polskiego pochodzenia Dagmara Wozniak, która zwyciężyła 15:10.

W pierwszej rundzie turnieju głównego przegrało pięć biało-czerwonych. Najbliżej wygranej była Marta Puda (TMS Sosnowiec), która uległa Rosjance Jewgienii Karbolinie 14:15 i została sklasyfikowana na 47. pozycji. Miejsca pozostałych Polek: 40. Katarzyna Kędziora, 44. Magdalena Pasternak, 55. Patrycja Pałczyńska, 60. Angelika Wątor.