Cracovia cały czas zadziwia - kolejne zwycięstwo

Piotr Polczak zdobył jedynego gola w meczu

Cracovia Kraków pokonała przed własną publicznością Ruch Chorzów 1:0. Zdobywcą jedynego gola był Piotr Polczak.

Piłkarze Cracovii podtrzymali wspaniałą serię spotkań bez porażki pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego. We wtorek pokonali na własnym stadionie Ruch 1:0.

Odkąd wspomniany szkoleniowiec pracuje w klubie ze stolicy Małopolski "Pasy" sześć razy zwyciężyły i dwukrotnie zremisowały.

We wtorkowym spotkaniu nie mógł zagrać w drużynie Zielińskiego Miroslav Covilo. Piłkarz, który jest podporą drugiej linii, musiał pauzować za kartki (gdyby było inaczej, też by nie wystąpił, gdyż ma problemy zdrowotne). Także ekipa ze Śląska nie przystąpiła do tego spotkania w optymalnym składzie - nie zagrał m.in. Filip Starzyński.

Krakowianie mogli zacząć pojedynek od wysokiego "C". W pierwszej minucie, po strzale Damiana Dąbrowskiego, piłka odbiła się od dwóch słupków chorzowskiej bramki, ale ostatecznie gola nie było.

Golkiper Ruchu skapitulował w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Budzińskiego głową skierował piłkę do siatki Piotr Polczak. "Niebiescy" gorąco protestowali, że przy tej akcji był faulowany Rafał Grodzicki. Zawodnik dość długo leżał w polu karnym. Rozjemca jednak nie podzielił zdania chorzowian, a uraz wspomnianego obrońcy nie okazał się groźny.

W drugiej połowie przewagę miał zespół ze Śląska, ale najlepszą okazję do zdobycia bramki miał on na kilkanaście sekund przed zakończeniem spotkania. Gdy drużyny grały już szóstą minutę doliczonego czasu gry drugiej połowy, w zamieszaniu podbramkowym, po strzale Pawła Oleksego, Krzysztof Pilarz odbił piłkę nad poprzeczkę.

Pięć minut wcześniej w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Dariusz Zjawiński. Po jego strzale Matus Putnocky zdołał dotknąć piłkę, ale dalej leciała ona w kierunku bramki. Ostatecznie także odbiła się od poprzeczki

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Piotr Polczak (20-głową).

Żółta kartka - Cracovia: Deniss Rakels, Sreten Sretenovic, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński. Ruch Chorzów: Rołand Gigołajew, Grzegorz Kuświk.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 7 541.

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Deleu, Piotr Polczak, Sreten Sretenovic, Adam Marciniak - Mateusz Cetnarski (71. Dariusz Zjawiński), Damian Dąbrowski, Boubacar Dialiba (90+5. Bartosz Kapustka), Erik Jendrisek, Deniss Rakels (90+2. Mateusz Wdowiak) - Marcin Budziński.

Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Paweł Oleksy - Jakub Kowalski (58. Michał Efir), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Marek Zieńczuk - Rołand Gigołajew, Grzegorz Kuświk (83. Eduards Visniakovs).