Europejskie media spekulowały, że mogłoby nawet dojść do rozłamu, że UEFA może opuścić szeregi FIFA? Szczególnie po tym jak Blatter przygotował sobie swój piąty mandat oraz skandaliczna atmosfera spowodowana  przez afery korupcyjne.

 

Jestem przedstawicielem federacji europejskich. Spotykamy sie wszyscy 6 czerwca w Berlinie, z okazji finału Ligi Mistrzów - powiedział Platini po Kongresie FIFA. Będziemy rozmawiać spokojnie o ostatnich wydarzeniach, i zobaczymy co należy zrobić. W jakim pójść kierunku.

 

Odłączenie się Europy od FIFA byłoby prawdziwym tsunami dla światowego futbolu. To oznaczałoby, że kraje europejskie nie brałyby udziału w Mistrzostwach Świata. Impreza ta straciłaby racje bytu, bo jaka byłaby jej wartość bez Europy ? Daleko jeszcze wprawdzie do takiej sytuacji, jednak były już szef FIFA - Blatter w jednym  z wywiadów ubolewał :

 

- Nienawiść do mnie pochodzi nie tylko od jednej osoby z UEFA, ale od całej organizacji.

 

- Michel Platini nie chce wdawać się w medialne przepychanki, unika polemiki. Francuz woli podkreślić zasługi i odwagę jordańskiego księcia Ali Bin AL Hussein’a, którego wspierał:

 

UEFA stała za Alim, osiągnął dobry wynik, startując od zera zdobył 73 glosy - podkreślił sternik europejskich władz piłkarskich.

 

Dziś jednak sam stał się obiektem spekulacji. Po ustąpieniu Seppa Blattera angielscy bukmacherzy najwięcej szans na przewodnictwo przyznają właśnie Michelowi Platiniemu.