Yoshida podpisał nową roczną umowę, pozostają z nami też dwaj inni zawodnicy urodzeni w Chinach: reprezentujący Słowację Wang Yang oraz Pan Deng - powiedział trener Olimpii-Unii Piotr Szafranek.

 

W sezonie zasadniczym Yoshida wygrał wszystkie osiem pojedynków, a równie skuteczny był w fazie play off. W finale z broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk odniósł sześć zwycięstw, pokonując m.in. aż trzykrotnie lidera rywali Oh Sangeuna z Korei Płd. W pierwszym sezonie w polskich rozgrywkach Japończyk przegrał zaledwie osiem setów.

 

W składzie mistrzów kraju pozostaje też Patryk Zatówka, zaś Bartosz Such odchodzi do PKS Kolping Frac Jarosław. - Włodarze klubu postanowili odmłodzić skład, dlatego z Olimpią-Unią żegna się Such. Kiedy zapadła decyzja o rozstaniu z tym zawodnikiem, było niemal przesądzone, że dołączy do nas Robert Floras z Dartomu Bogorii. Niestety, do podpisania umowy ostatecznie nie doszło i w kadrze jedynym Polakiem będzie 18-letni Zatówka. Będzie musiał wziąć ciężar odpowiedzialności na swoje barki i pokazać, że jest w stanie osiągać sukcesy w tenisie stołowym, a nie tylko grać na średnim ligowym poziomie. Przyszły sezon będzie dla niego sprawdzianem. Oczywiście, że mam pewne obawy, tym bardziej, że Zatówkę czeka matura - dodał szkoleniowiec.

 

W sezonie 2014/2015 pingpongiści z Grudziądza dotarli też do finału Pucharu ETTU, w którym ulegli szwedzkiemu Eslov AL.