Franczyk poza dziesiątką Młodzieżowych MŚ

Adrian Franczyk uzyskał w dwuboju 203 kg i zajął 11. miejsce w kategorii 56 kg w pierwszym dniu mistrzostw świata juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów we wrocławskiej hali Orbita. Złoty medal zdobył Chińczyk Cheng Meng, który osiągnął 276 kg.

Już po rwaniu było jasne, że Polak nie będzie walczył o czołowe miejsca. Franczak dźwignął 93 kg i tylko dlatego, że żadnej próby nie zaliczył reprezentant Wietnamu nie był ostatni. W podrzucie sytuacja się powtórzyła tylko z tą różnicą, że żadnej udanej próby nie odnotował Turek, a Polak podniósł 110 kg.

Pierwszy złoty medal wrocławskich MŚJ zdobył Chińczyk Meng. Po rwaniu z 126 kg był drugi, wagą ciała przegrywał z zawodnikiem z Tajlandii, ale w podrzucie jako jedyny zaliczył 150 kg, co mu dało triumf w dwuboju. Drugi był lider na półmetku Sinphet Kruaithong - 268 kg, a trzeci Włoch Mirco Scarantino - 262 kg.

Wyniki: mężczyźni 56 kg 1. Cheng Meng (Chiny) 276 kg 2. Sinphet Kruaithong (Tajlandia) 268 3. Mirco Scarantino (Włochy) 262 ... 11. Adrian Franczyk (Polska) 203