Czwarte zwycięstwo biało-czerwonych. Iran pokonany po tie-breaku

Polscy siatkarze w tym sezonie Ligi Światowej jeszcze nie zaznali smaku porażki. W drugim meczu drugiej kolejki biało-czerwoni pokonali w Częstochowie Iran 3:2.

W pierwszej odsłonie, po wyrównanym początku goście uzyskali przewagę jeszcze przed przerwą techniczną (7:8). Polacy w środkowej części seta gonili wynik (11:11), ale na drugiej przerwie Persowie mieli już trzy oczka zaliczki. Polacy znów odrabiali straty, po skutecznym ataku Mateusza Bieńka przegrywali już tylko 18:19. Końcówka należała jednak do Persów. Autowy serwis Jakuba Jarosza dał im piłkę setową (20:24), a Seyed Mohammad Mousavi Eraghi zakończył premierową partię atakiem ze środka.

W drugim secie biało-czerwoni zdołali zrewanżować się rywalom. Tym razem to gospodarze szybko wypracowali przewagę (4:1) i choć Irańczycy nawiązali walkę, udawało się tę zaliczkę utrzymać w środkowej części seta. Po skutecznym ataku Mateusza Miki Polacy prowadzili na drugiej przerwie 16:11. Przestrzelona zagrywka Irańczyków dała gospodarzom piłkę setową przy stanie 24:20, mimo końcówka seta była bardzo nerwowa. Goście odrabiali straty, a decydujący punkt Polacy uzyskali po długiej weryfikacji akcji, w której jeden z irańskich siatkarzy dotknął siatki.

W trzeciej partii biało-czerwoni wypracowali sobie przewagę po pierwszej przerwie technicznej (12:9, 16:11). W końcówce seta, po asie serwisowym Michała Kubiaka prowadzili już 20:14 i wynik tej odsłony był właściwie przesądzony. Bartosz Kurek asem serwisowym efektownie zakończył seta.

W czwartym secie biało-czerwoni, mimo dobrego początku (8:5) znów pozwolili dojść do głosu gościom. Persowie wyrównali stan seta po akcji Shahrama Mahmoudi (9:9), w kolejnej akcji wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Po zepsutej zagrywce Mateusza Bieńka goście mieli piłkę setową (21:24), a skuteczny atak Mohammada Hassana zakończył tę odsłonę. Wygrana w czwartym secie dała Persom pierwszy punkt w tegorocznej edycji Ligi Światowej, a wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

W piątym secie nie było już większych emocji. Biało-czerwoni zdemolowali rywali, przeważając od pierwszej akcji, zakończonej przez Mateusza Bieńka. Punktowy serwis Michała Kubiaka dał prowadzenie 4:1, a przy zmianie stron gospodarze mieli już osiem oczek zaliczki. W ostatnich akcjach Irańczycy pogodzili się już chyba z porażką, popełniali coraz więcej błędów. Mehdi Mahdavi zaserwował w siatkę i Polacy mieli piłkę meczową przy stanie 14:5. Kolejny zepsuty serwis, tym razem Farhada Ghaemi oznaczał koniec spotkania.

Podopieczni Stephana Antigi wygrali szósty z rzędu mecz Ligi Światowej. Taka seria po raz ostatni zdarzyła im się w 2012 roku, gdy wygrali siedem kolejnych spotkań i sięgnęli po pierwsze, i dotychczas jedyne, zwycięstwo w tej imprezie. Przed Polakami mecze wyjazdowe. Najpierw w Chicago zagrają z USA (12-13 czerwca), a tydzień później w Kazaniu zmierzą się z reprezentacją Rosji.

POLSKA - IRAN 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:6)

19:17

Drugie starcie Polska kontra Iran dzisiaj od 20:25 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. Trwa przedmeczowe studio, w którym gośćmi Jerzego Mielewskiego są Łukasz Kadziewicz i Ireneusz Mazur.

19:24

Bardzo się cieszę, że przyczyniam się do wygranych. Myślę, że każdy z naszych zawodników mógł otrzymać tytuł MVP, bo w każdym kluczowym momencie seta wszyscy dokładali od siebie cegiełkę do zwycięstwa. Padło tym razem na mnie, ale ogromna zasługa w tym moich kolegów - powiedział najlepszy zawodnik meczu z Iranem Bartosz Kurek.

Kurek: Bez kolegów nie zostałbym MVP

19:33

Przypomnijmy, że we wczorajszym meczu Polska pokonała Iran 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25).

Najlepiej punktowali: Bartosz Kurek - 30 (24 atak + 3 blok + 3 serwis), Mateusz Mika - 15 (13+1+1), Michał Kubiak - 13 (9+3+1), Mateusz Bieniek - 11 (9+1+1) - Polska; Shahram Mahmoudi - 16 (14+1+1) - Iran.

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów tego spotkania w załączonym materiale wideo:

19:37

Spotkanie polskich siatkarzy z Iranem oglądał z trybun piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. Kuba w rozmowie z Polsatsport.pl nie ukrywał, że piłkarską kadrę czeka jeszcze długa droga do miejsca, w którym obecnie znajdują się ich koledzy spod siatki.

Błaszczykowski: Warto brać przykład z siatkarzy!

19:50

Stephane Antiga w Częstochowie doczekał się piosenki, która niosła polskich siatkarzy do zwycięstw podczas Mundialu. Utwór "Zawsze tam, gdzie Ty" tym razem walnie przyczynił się do triumfu Polaków nad Iranem.

Antiga dopiął swego.

20:17

W meczu rywali Polaków w grupie B Ligi Światowej siatkarze USA pokonali Rosjan 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 28:26). Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu:

Amerykanie ograli Rosjan i wyprzedzili polskich siatkarzy

20:18

Mecz Polska - Iran komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

20:22

Słuchamy hymnów obu państw. Mazurek Dąbrowskiego tradycyjnie śpiewany jest przez kibiców a'capella.

20:24

Arbiter Marek Lagierski wypowiedział się na temat kontrowersji z pierwszego meczu z Polska - Iran:

20:25

Wyjściowy skład biało-czerwonych: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski oraz Paweł Zatorski (libero).

20:29

POLSKA - IRAN 0:0, 0:1 Pierwszy punkt dla gości.

20:30

Wyjściowy skład Iranu: Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipour, Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Adel Gholami, Farhad Zarif (libero).

20:30

POLSKA - IRAN 0:0, 3:3 Skutecznie Bartosz Kurek.

20:32

POLSKA - IRAN 0:0, 4:4 Wyrównany początek premierowej odsłony. Tym razem Mateusz Mika punktuje z lewego skrzydła.

20:33

POLSKA - IRAN 0:0, 5:4 Mateusz Bieniek - as serwisowy! Slobodan Kovač sprawdza, ale bez rezultatu.

20:33

POLSKA - IRAN 0:0, 5:6 Seyed Mohammad - as serwisowy.

20:35

POLSKA - IRAN 0:0, 7:8 Punkt zaliczki gości na pierwszej przerwie technicznej.

20:37

POLSKA - IRAN 0:0, 9:8 Skuteczny blok i biało-czerwoni odzyskują przewagę.

20:38

POLSKA - IRAN 0:0, 10:8 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

20:39

POLSKA - IRAN 0:0, 11:11 Michał Kubiak myli się w ataku.

20:40

POLSKA - IRAN 0:0, 13:12 Mateusz Mika skutecznie z lewego skrzydła.

20:41

POLSKA - IRAN 0:0, 13:15 Seyed Mohammad - as serwisowy!

20:42

POLSKA - IRAN 0:0, 13:16 Skuteczny blok Persów i trzy punkty przewagi gości na drugiej przerwie technicznej.

20:44

POLSKA - IRAN 0:0, 14:18 Irańczycy grają dziś blokiem dużo skuteczniej, niż w pierwszym spotkaniu.

20:45

POLSKA - IRAN 0:0, 16:18 Michał Kubiak skutecznie i Polacy odrabiają straty!

20:46

POLSKA - IRAN 0:0, 17:18 Czas dla Slobodana Kovača.

20:47

POLSKA - IRAN 0:0, 18:19 Skutecznie na środku Mateusz Bieniek.

20:49

POLSKA - IRAN 0:0, 19:22 Shahram Mahmoudi - as serwisowy. Przerwa na prośbę Stephane Antigi.

20:51

POLSKA - IRAN 0:0, 19:23 Zablokowany Mateusz Mika. Kolejna przerwa dla selekcjonera reprezentacji Polski.

20:52

POLSKA - IRAN 0:0, 20:23 Mateusz Bieniek obija dłonie blokujących rywali.

20:53

POLSKA - IRAN 0:0, 20:24 Piłka setowa dla Persów.

20:54

POLSKA - IRAN 0:0, 22:24 Skuteczny blok - Polacy jeszcze w grze. Czas dla trenera gości.

20:55

POLSKA - IRAN 0:1 (22:25) Koniec pierwszej odsłony. Seyed Mohammad Mousavi Eraghi kończy partię atakiem ze środka.

20:59

POLSKA - IRAN 0:1, 2:1 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

21:00

POLSKA - IRAN 0:1, 3:1 Piort Nowakowski przytomnie na środku.

21:01

POLSKA - IRAN 0:1, 4:1 Mateusz Mika blokuje akcję rywali.

21:01

POLSKA - IRAN 0:1, 4:4 Irańczycy odrabiają straty...

21:03

POLSKA - IRAN 0:1, 6:5 Bartosz Kurek punktuje z prawego skrzydła.

21:05

POLSKA - IRAN 0:1, 8:7 Skutecznie z lewej strony Michał Kubiak i tym razem to Polacy mają punkt przewagi na pierwszej przerwie.

21:08

POLSKA - IRAN 0:1, 10:7  Polacy powiększają przewagę.

21:10

POLSKA - IRAN 0:1, 12:8 Mateusz Bieniek obija blok Irańczyków. Przerwa na prośbę Slobodana Kovača.

21:11

POLSKA - IRAN 0:1, 13:9  Michał Kubiak serwuje w siatkę.

21:13

POLSKA - IRAN 0:1, 15:11 Błąd Irańczyków w polu serwisowym, ale w kolejnej akcji myli się również Bartosz Kurek.

21:14

POLSKA - IRAN 0:1, 16:11 Mateusz Mika obija blok rywali. Pięć oczek zaliczki biało-czerwonych na drugiej przerwie.

21:15

POLSKA - IRAN 0:1, 16:12 Milad Ebadipour skutecznie z lewego skrzydła.

21:18

POLSKA - IRAN 0:1, 18:15 Skutecznie Shahram Mahmoudi. Stephane Antiga prosi o czas.

21:19

POLSKA - IRAN 0:1, 19:15 Michał Kubiak punktuje z prawego skrzydła.

21:20

POLSKA - IRAN 0:1, 20:16 Mateusz Bieniek ze środka.

21:22

POLSKA - IRAN 0:1, 21:17 Milad Ebadipour atakuje w antenkę.

21:24

POLSKA - IRAN 0:1, 23:18 Przerwa na prośbę Slobodana Kovača.

21:25

POLSKA - IRAN 0:1, 23:20 Zablokowany Mateusz Mika.

21:27

POLSKA - IRAN 0:1, 24:20 Przestrzelona zagrywka Irańczyków daje Polakom piłkę setową.

21:27

POLSKA - IRAN 0:1, 24:22 Stephane Antiga prosi o czas po zablokowanym ataku Bartosza Kurka.

21:34

POLSKA - IRAN 1:1 (22:25, 25:22) Nerwowa sytuacja pod koniec drugiego seta. Dotknięcie siatki przez Irańczyków i weryfikacja daje zwycięski punkt biało-czerwonym.

21:46

POLSKA - IRAN 1:1, 0:1 Shahram Mahmoudi rozpoczyna trzecią partię skutecznym atakiem.

21:47

POLSKA - IRAN 1:1, 2:2 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

21:50

POLSKA - IRAN 1:1, 5:5 Wyrównany początek trzeciego seta.

21:51

POLSKA - IRAN 1:1, 7:6 Obie ekipy mają problem z zagrywką. Tym razem myli się Mateusz Mika.

21:52

POLSKA - IRAN 1:1, 8:6 Dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie po ataku Bartosza Kurka.

21:53

POLSKA - IRAN 1:1, 8:7 Milad Ebadipour przedarł się przez blok Polaków.

21:55

POLSKA - IRAN 1:1, 11:8 As serwisowy Michała Kubiaka!

21:56

POLSKA - IRAN 1:1, 12:9 Przestrzelona zagrywka Irańczyków.

21:58

POLSKA - IRAN 1:1, 15:10 Michał Kubiak skutecznie z drugiej linii.

21:59

POLSKA - IRAN 1:1, 16:11 Mateusz Mika daje Polakom pięć punktów przewagi na drugiej przerwie.

22:01

POLSKA - IRAN 1:1, 17:12 Skutecznie ze środka Andrzej Wrona.

22:03

POLSKA - IRAN 1:1, 19:14 Punktuje Bartosz Kurek.

22:03

POLSKA - IRAN 1:1, 20:14 Michał Kubiak - as serwisowy!

22:04

POLSKA - IRAN 1:1, 21:14 Slobodan Kovač prosi o czas.

22:06

POLSKA - IRAN 1:1, 23:16 Punktuje Shahram Mahmoudi.

22:07

POLSKA - IRAN 2:1 (22:25, 25:22, 25:16) As serwisowy Bartosza Kurka! Efektowne zakończenie trzeciej partii!

22:13

POLSKA - IRAN 2:1, 3:2 Skutecznie Bartosz Kurek.

22:14

POLSKA - IRAN 2:1, 5:3 Farhad Ghaemi atakuje w aut.

22:16

POLSKA - IRAN 2:1, 7:4 Mateusz Mika skutecznie z lewej strony.

22:17

POLSKA - IRAN 2:1, 8:5 Trzy punkty zaliczki biało-czerwonych na pierwszej przerwie.

22:19

POLSKA - IRAN 2:1, 8:6 Mateusz Mika minimalnie przestrzelił zagrywkę.

22:20

POLSKA - IRAN 2:1, 9:7 Andrzej Wrona ze środka.

22:21

POLSKA - IRAN 2:1, 9:9 Irańczycy wyrównują stan seta.

22:22

POLSKA - IRAN 2:1, 10:10 Skutecznie Mateusz Bieniek.

22:25

POLSKA - IRAN 2:1, 11:13 Znów nerwowo pod siatką. Michał Kubiak wdał się w dyskusje z rywalem, arbiter pokazał czerwone kartki obu stronom.

22:27

POLSKA - IRAN 2:1, 14:14 Skuteczny blok Andrzeja Wrony.

22:27

POLSKA - IRAN 2:1, 14:15 Bartosz Kurek zagrywa w siatkę.

22:28

POLSKA - IRAN 2:1, 14:16 Kontra Irańczyków i to goście mają dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie.

22:31

POLSKA - IRAN 2:1, 15:18 Zablokowany Bartosz Kurek. Stephane Antiga prosi o czas.

22:32

POLSKA - IRAN 2:1, 16:18 Bartosz Kurek tym razem skutecznie.

22:33

POLSKA - IRAN 2:1, 16:20 As serwisowy Irańczyków. Druga przerwa dla selekcjonera reprezentacji Polski.

22:36

POLSKA - IRAN 2:1, 18:21 Seyed Mohammad Mousavi Eraghi skutecznie ze środka, a w odpowiedzi punktuje Bartosz Kurek.

22:36

POLSKA - IRAN 2:1, 19:21 Autowy atak Irańczyków. Slobodan Kovač bierze czas.

22:37

POLSKA - IRAN 2:1, 20:21 Skuteczny blok Polaków.

22:38

POLSKA - IRAN 2:1, 20:22 Minimalnie przestrzelona zagrywka Polaków.

22:39

POLSKA - IRAN 2:1, 20:23 Skuteczny blok Irańczyków.

22:40

POLSKA - IRAN 2:1, 21:23 Rafał Buszek atakuje po bloku rywali. Czas dla szkoleniowca Iranu.

22:41

POLSKA - IRAN 2:1, 21:24 Mateusz Bieniek serwuje w siatkę. Piłka setowa dla Iranu.

22:42

POLSKA - IRAN 2:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25) Irańczycy doprowadzają do tie-breaka.

22:45

POLSKA - IRAN 2:2, 1:0 Mateusz Bieniek rozpoczął tie-breaka skutecznym atakiem.

22:46

POLSKA - IRAN 2:2, 2:1 Dotknięcie siatki po stronie gości.

22:47

POLSKA - IRAN 2:2, 3:1 Kolejny błąd Persów.

22:47

POLSKA - IRAN 2:2, 4:1 Michał Kubiak - as serwisowy.

22:49

POLSKA - IRAN 2:2, 5:2 Skuteczny blok Polaków.

22:49

POLSKA - IRAN 2:2, 6:2 Przerwa na prośbę Slobodana Kovača.

22:51

POLSKA - IRAN 2:2, 7:2 Bartosz Kurek po bloku rywali.

22:51

POLSKA - IRAN 2:2, 8:2 Punktuje Mateusz Mika. Sześć oczek zaliczki biało-czerwonych przy zmianie stron.

22:52

POLSKA - IRAN 2:2, 9:3 Przestrzelona zagrywka gości.

22:54

POLSKA - IRAN 2:2, 10:3 Pojedynczy blok Fabiana Drzyzgi. Przerwa dla szkoleniowca gości.

22:55

POLSKA - IRAN 2:2, 11:4 Przestrzelona zagrywka Bartosza Kurka, ale w polu serwisowym mylą się również Persowie.

22:55

POLSKA - IRAN 2:2, 13:4 Skuteczny blok Polaków!

22:56

POLSKA - IRAN 2:2, 13:5 Bartosz Kurek w aut.

22:56

POLSKA - IRAN 2:2, 14:5 Piłka meczowa dla Polaków!

22:58

POLSKA - IRAN 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:6) Farhad Ghaemi serwuje w siatkę! Koniec meczu!