W niedzielę czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Brazylijczycy. Wicemistrzowie świata w Sao Bernardo do Campo pokonali Australię 3:0.

 

W drugim meczu grupy A Włosi wygrali z Serbami 3:2. Na tzw. zapleczu jak burza idzie Francja, która ma cztery wygrane.

 

Do Final Six (15-19 lipca) w Rio de Janeiro awansują dwa najlepsze zespoły z grupy A i B, zwycięzca turnieju finałowego tzw. zaplecza, a pewne miejsce mają gospodarze Brazylijczycy.

 

Grupa A, elita:

piątek
Sao Bernardo do Campo: Brazylia - Australia 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:18)
Pesaro: Włochy - Serbia                     1:3 (25:22, 23:25, 24:26, 23:25)

niedziela
Sao Bernardo do Campo: Brazylia - Australia 3:0 (31:29, 25:19, 25:19)
Bologna: Włochy - Serbia                    3:2 (25:14, 19:25, 18:25, 25:20, 15:12)

                M  Z  P   sety  pkt
1. Brazylia     4  4  0   12-4  12
2. Włochy       4  3  1   10-7   8
3. Serbia       4  1  3    8-10  5
4. Australia    4  0  4    3-12  0

Grupa B, elita:

piątek
Częstochowa: Polska - Iran  3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25)
Long Beach: USA - Rosja     3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 28:26)

sobota
Częstochowa: Polska - Iran  3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:6)

niedziela
Long Beach: USA - Rosja     3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

                M  Z  P   sety  pkt   
1. USA          4  4  0   12-3   12
2. Polska       4  4  0   12-5   10
3. Iran         4  0  4    5-12   1
4. Rosja        4  0  4    3-12   1

Grupa C, zaplecze:

piątek
Halifax: Kanada - Argentyna   3:0 (25:22, 27:25, 25:19)
Hawana: Kuba - Bułgaria       1:3 (19:25, 21:25, 26:24, 23:25)

sobota
Hawana: Kuba - Bułgaria       1:3 (25:18, 20:25, 24:26, 23:25)
Halifax: Kanada - Argentyna   2:3 (25:23, 22:25, 25:21, 19:25, 10:15)

                M  Z  P   sety  pkt
1. Kanada       6  4  2   16-7   14
2. Bułgaria     4  3  1   10-7    8
3. Argentyna    4  2  2    8-8    6
4. Kuba         6  1  5    5-17   2

Grupa D, zaplecze:

sobota
Kyoto: Japonia - Francja      0:3 (12:25, 14:25, 26:28)
Cheonan: Korea Płd. - Czechy  2:3 (25:20, 19:25, 25:18, 20:25, 12:15)

niedziela
Kyoto: Japonia - Francja      0:3 (15:25, 18:25, 23:25)
Cheonan: Korea Płd. - Czechy  3:1 (27:29, 25:18, 25:20, 25:21)

                M  Z  P   sety   pkt
1. Francja      4  4  0   12-1    12
2. Czechy       4  2  2    8-10    4
3. Korea Płd.   4  1  3    6-10    4
4. Japonia      4  1  3    5-10    4

Grupa E, zaplecze:

piątek
Vaasa: Finlandia - Portugalia      3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

sobota
s-Hertogenbosch: Holandia - Belgia 3:2 (25:21, 25:18, 14:25, 22:25, 15:9)
Vaasa: Finlandia - Portugalia      3:1 (25:23, 28:30, 25:14, 25:23)

niedziela
s-Hertogenbosch: Holandia - Belgia 0:3 (12:25, 17:25, 14:25)

                M  Z  P   sety  pkt
1. Belgia       6  5  1   17-9  14
2. Finlandia    6  2  4   12-13  8
3. Holandia     4  3  1    9-8   7
4. Portugalia   4  0  4    4-12  1