Cztery reprezentacje wciąż niepokonane w Lidze Światowej
Polska, USA, Brazylia i Francja to jedyne ekipy w tegorocznej Lidze Światowej siatkarzy, które nie zanotowały jeszcze porażki. Biało-czerwoni w weekend dwukrotnie pokonali Iran, ale są na drugim miejscu w tabeli grupy B. Prowadzą Amerykanie.
W niedzielę czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Brazylijczycy. Wicemistrzowie świata w Sao Bernardo do Campo pokonali Australię 3:0.
W drugim meczu grupy A Włosi wygrali z Serbami 3:2. Na tzw. zapleczu jak burza idzie Francja, która ma cztery wygrane.
Do Final Six (15-19 lipca) w Rio de Janeiro awansują dwa najlepsze zespoły z grupy A i B, zwycięzca turnieju finałowego tzw. zaplecza, a pewne miejsce mają gospodarze Brazylijczycy.
Grupa A, elita:
piątek
Sao Bernardo do Campo: Brazylia - Australia 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:18)
Pesaro: Włochy - Serbia 1:3 (25:22, 23:25, 24:26, 23:25)
niedziela
Sao Bernardo do Campo: Brazylia - Australia 3:0 (31:29, 25:19, 25:19)
Bologna: Włochy - Serbia 3:2 (25:14, 19:25, 18:25, 25:20, 15:12)
M Z P sety pkt
1. Brazylia 4 4 0 12-4 12
2. Włochy 4 3 1 10-7 8
3. Serbia 4 1 3 8-10 5
4. Australia 4 0 4 3-12 0
Grupa B, elita:
piątek
Częstochowa: Polska - Iran 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25)
Long Beach: USA - Rosja 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 28:26)
sobota
Częstochowa: Polska - Iran 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:6)
niedziela
Long Beach: USA - Rosja 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
M Z P sety pkt
1. USA 4 4 0 12-3 12
2. Polska 4 4 0 12-5 10
3. Iran 4 0 4 5-12 1
4. Rosja 4 0 4 3-12 1
Grupa C, zaplecze:
piątek
Halifax: Kanada - Argentyna 3:0 (25:22, 27:25, 25:19)
Hawana: Kuba - Bułgaria 1:3 (19:25, 21:25, 26:24, 23:25)
sobota
Hawana: Kuba - Bułgaria 1:3 (25:18, 20:25, 24:26, 23:25)
Halifax: Kanada - Argentyna 2:3 (25:23, 22:25, 25:21, 19:25, 10:15)
M Z P sety pkt
1. Kanada 6 4 2 16-7 14
2. Bułgaria 4 3 1 10-7 8
3. Argentyna 4 2 2 8-8 6
4. Kuba 6 1 5 5-17 2
Grupa D, zaplecze:
sobota
Kyoto: Japonia - Francja 0:3 (12:25, 14:25, 26:28)
Cheonan: Korea Płd. - Czechy 2:3 (25:20, 19:25, 25:18, 20:25, 12:15)
niedziela
Kyoto: Japonia - Francja 0:3 (15:25, 18:25, 23:25)
Cheonan: Korea Płd. - Czechy 3:1 (27:29, 25:18, 25:20, 25:21)
M Z P sety pkt
1. Francja 4 4 0 12-1 12
2. Czechy 4 2 2 8-10 4
3. Korea Płd. 4 1 3 6-10 4
4. Japonia 4 1 3 5-10 4
Grupa E, zaplecze:
piątek
Vaasa: Finlandia - Portugalia 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)
sobota
s-Hertogenbosch: Holandia - Belgia 3:2 (25:21, 25:18, 14:25, 22:25, 15:9)
Vaasa: Finlandia - Portugalia 3:1 (25:23, 28:30, 25:14, 25:23)
niedziela
s-Hertogenbosch: Holandia - Belgia 0:3 (12:25, 17:25, 14:25)
M Z P sety pkt
1. Belgia 6 5 1 17-9 14
2. Finlandia 6 2 4 12-13 8
3. Holandia 4 3 1 9-8 7
4. Portugalia 4 0 4 4-12 1
Komentarze