"Myślę, że rozpoczynające się w piątek Igrzyska Europejskie i mistrzostwa Starego Kontynentu to dwie kluczowe imprezy w tym sezonie. Troszeczkę inaczej potraktowaliśmy Grand Prix i Ligę Europejską. W tych drugich rozgrywkach wystąpi młodsza reprezentacja, kadra B. Naszym jednak zadaniem jest wypaść jak najlepiej w każdym turnieju" - zaznaczył Nawrocki.

 

Kadra nie miała zbyt wiele czasu na to, by się przygotować. Trzy tygodnie zgrupowania, w tym tydzień w Niemczech, nie pozwoliły na zbudowanie nowego zespołu.

 

"Pracę, jaką podjęliśmy przez dwa tygodnie, możemy sprowadzić do tego, że podtrzymaliśmy dyspozycję dziewczyn, którą miały w lidze. Spróbowaliśmy zgrać poszczególne formacje, wykorzystać te, które w klubach grały ze sobą. Na tyle nas było stać. W tej chwili bardzo trudno mówić o budowaniu nowego zespołu. W dwa tygodnie nie da się tego zrobić. Bazujemy na umiejętnościach i doświadczeniu zawodniczek. I na zgraniu, jaki ten minimalny czas przyniósł" - ocenił szkoleniowiec.

 

Ze wspólnie spędzonych chwil na zgrupowaniu Nawrocki jest bardzo zadowolony. "Myślę, że zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia. Ta rywalizacja, którą dziewczyny zaprezentowały w czasie tego krótkiego zgrupowania, powinna napawać optymizmem i dała nam dużo odpowiedzi" - przyznał.

 

W Baku najbardziej eksploatowaną zawodniczką może być Katarzyna Skowrońska-Dolata.

 

"Próbowaliśmy z Kasią grać na ataku i na przyjęciu. To jest na tyle wszechstronna zawodniczka, że ten potencjał trzeba wykorzystać na obu tych pozycjach. Może tak być, że w różnych meczach będzie grała na różnych pozycjach. Jednak traktujemy ją jako przyjmującą" - zapowiedział.

 

Sama zawodniczka nie ma nic przeciwko temu. "Próbowałam się trochę poduczyć teraz, ale mam nadzieję, że czasami dziewczyny będą mnie wyręczać w przyjęciu. Zagram jednak na tej pozycji, na jakiej ustawi mnie trener. Jestem gotowa do rywalizacji i mam nadzieję, że wszyscy będą trzymać za nas kciuki" - przyznała.

 

Siatkarki w Igrzyskach Europejskich zagrają kolejno z Turcją, Azerbejdżanem, Rumunią, Włochami i Belgią. Mecze odbywać się będą co drugi dzień. Do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze drużyny z tej grupy. Finał zaplanowany jest na 27 czerwca.