„Cieszę się, że kolejna impreza lekkoatletyczna trafia do Bydgoszczy. Nasze miasto przedstawione zostało pod kątem różnych walorów, począwszy od sportu, poprzez kulturę, biznes i wiele innych dziedzin" – powiedział prezes kujawsko-pomorskiego związku Krzysztof Wolsztyński.

Jak zaznaczył, prezentacja, którą poprowadził medalista mistrzostw świata w biegu na 400 m przez płotki z Osaki (2007) Marek Plawgo, była bardzo dynamiczna.

Bydgoszcz po raz drugi została gospodarzem ME do lat 23. W 2003 roku Plawgo wywalczył nad Brdą dwa złote medale - w swej koronnej konkurencji i sztafecie 4x400 m. W Oslo przekazał także wiele prywatnych emocji i wspomnień z tamtej imprezy.

Dziesiąte młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w Tallinnie od 9 do 12 lipca. W rozegranych dotychczas dziewięciu edycjach Polska zdobyła 95 medali – 34 złote, 29 srebrnych i 32 brązowe. Ten dorobek daje czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów – za Rosją, Wielką Brytanią i Niemcami.