Znakomity wynik dla Polski! W Dublinie remis

Irlandia zremisowała w Dublinie 1:1 z reprezentacją Szkocji. Bramkę do Irlandczyków zdobył w 38. minucie napastnik Stoke City Jonathan Walters. Gola dla Szkotów strzelił Shaun Maloney, który na samym początku drugiej połowy doprowadził do wyrównania.

Pierwsza połowa meczu Irlandczyków ze Szkotami wyglądała tak jako można się było tego spodziewać. Nie brakowało walki, a co za tym idzie również niebezpiecznych zagrań z obu stron. Podopieczni Gordona Strachana nie ustępowali ekipie gospodarzy przez większą części pierwszej części gry. Jednak w 38. minucie wynik meczu otworzył Jonathan Walters, który z najbliższej odległości mocnym strzałem pokonał David Marshalla.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli Szkoci, którzy w 47. minucie doprowadzili do wyrównania. Shay’a Givena sprytnym strzałem pokonał filigranowy pomocnik Shaun Maloney. Futbolówka po uderzeniu gracza Chicago Fire odbiła się od irlandzkiego obrońcy i zaskoczyła doświadczonego Givena.

W końcówce Irlandczycy znów przeważali. W 80. minucie na boisku pojawił się Shane Long, który w marcu zapewnił remis swojej drużynie w meczu z Polską. Tym razem podopieczni trenera Martina O'Neilla nie mieli jednak tyle szczęścia. Rezultat jest także korzystny dla reprezentacji Polski, która prowadzi w tabeli. Biało-czerwoni w sześciu meczach zgromadzili 14 punktów.

Irlandia - Szkocja 1:1 (1:0)

Bramka: Walters (38') - Maloney (47')

Irlandia: Shay Given - Seamus Coleman, John O'Shea, Marc Wilson, Robbie Brady - Wes Hoolahan (73' Robbie Keane), Glenn Whelan (69' James McClean), James McCarthy, Jeff Hendrick - Daryl Murphy (80' Shane Long), Jon Walters

Szkocja: David Marshall - Alan Hutton, Russel Martin, Charlie Mulgrew, Craig Forsyth - Matt Ritchie (46' Ikechi Anya), James Morrison, Scott Brown (85' James McArthur), Steven Naismith (90' Christophe Berra), Shaun Maloney - Steven Fletcher

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy)