Ogier liderem na Sardynii, Kubica się wycofał

Moto

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) z powodu awarii skrzyni biegów wycofał się po 17. odcinku specjalnym z rozgrywanego na Sardynii Rajdu Włoch, szóstej rundy mistrzostw świata. Liderem klasyfikacji generalnej został broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Kubica odcinek Monti di Ala 2 długości 22,5 km kończył na przebitej prawej tylnej oponie, z uszkodzoną obręczą lewego tylnego koła.

"Mamy awarię skrzyni biegów, został nam tylko piąty bieg, tak się nie da jechać" - poinformowł po podjęciu decyzji o przerwaniu dalszej jazdy.

Jeżeli serwis naprawi samochód, mistrz świata WRC-2 w 2013 roku w niedzielę, ostatniego dnia rajdu wystartuje w systemie Rally 2.

Liderem rajdu na dwa odcinki przed końcem sobotniego etapu został Ogier. Francuz wygrał OS Monti di Ala 2 na którym o ponad 20 sekund był szybszy od prowadzącego Nowozelandczyka Haydena Paddona (Hyundai I20 WRC). Paddon spadł na drugie miejsce i traci do Ogiera 12,6 s. Trzeci jest Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - 2.27,6 s.