Pierwsze półfinałowe spotkanie między Fnatic a Ninjas in Pijamas, rozpocznie się już o godzinie 14:00. Ekipę olofmaistera mogliśmy ostatnio podziwiać w rozgrywkach Fragbite Masters Season 4. Tam, faworyzowane w dzisiejszym spotkaniu Fnatic, uległo graczom Team SoloMid. Konfrontacja z Ninjas in Pijamas wzbudza wielkie emocje wśród wszystkich kibiców śledzących rozgrywki zarówno za pośrednictwem Internetu jak i tych, którzy wybrali się do szwedzkiego Jönköping. Przed dzisiejszymi spotkaniami półfinałowymi, mieliśmy okazję zapytać Piotra „Izaka” Skowyrskiego, o dotychczasową formę wszystkich uczestników dzisiejszych meczów.

 

Z tych czterech drużyn najbardziej zaimponowała mi ukraińska formacja Natus'Vincere. Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie swoją formą, fantastycznym zgraniem i umiejętnością wygrywania niesamowicie trudnych rund. Ich snajper - Guardian czasami naprawdę potrafił zdziałać cuda. Nawet publiczność, która całym sercem była za szwedzką formacją NiP, krzyczała z zachwytu po akcjach gracza Na'Vi. – powiedział Piotr „Izak” Skowyrski

 

Gracze Natus Vincere, o godzinie 16:30 rozpoczną swoje spotkanie półfinałowe z Titan. Oba zespoły, świetnie zaprezentowały się w rozgrywkach grupowych. Z dobrymi nastrojami do tego spotkania, będą podchodzić gracze popularnego Na’Vi, których zwycięstwo nad ekipą NiP w wczorajszych zmaganiach grupy B, było z pewnością wielkim zaskoczeniem dla wielu kibiców. Niezależnie od wyników spotkań półfinałowych, już teraz możemy spodziewać się ogromnych emocji w meczu finałowym. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych meczów, pokazują że są w wysokiej formie.

 

Mimo, że najbardziej podobała mi się gra Na'Vi to wydaje mi się, że bezapelacyjnym faworytem do zwycięstwa jest Fnatic. Jest to drużyna z najlepszymi indywidualnie zawodnikami na świecie, którzy wiedzą też jak grać w drużynie. Jak się komunikować i jak współpracować. Nie wierzę żeby odpuścili sobie taki turniej, przed własną publicznością. – powiedział Piotr „Izak” Skowyrski

 

Przypominamy, że relację z dzisiejszych rozgrywek DreamHack Open Summer, możecie śledzić na oficjalny kanale Polsat Viasat Explore na Twitch.tv, zaś spotkanie finałowe, które rozpocznie się dziś o godzinie 21:00, obejrzycie na żywo na antenie Polsat Viasat Explore. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!