Niemki i Chinki w ćwierćfinale MŚ kobiet

W sobotnich meczach 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata kobiet w Kanadzie, Niemki pokonały Szwedki 4:1 (2:0), a Chinki wygrały z reprezentacją Kamerunu 1:0 (1:0).

Niemki to mistrzynie świata z 2003 i 2007 roku. Z pokonaniem Szwedek nie miały większych problemów. Do przerwy prowadziły 2:0, a na listę strzelców wpisały się Anja Mittag i Celia Sasic, która wykorzystała rzut karny. W 78. minucie Sasic zdobyła swoją drugą bramkę. Szwedki stać było jedynie na honorowego gola. Jego autorką w 82. minucie była Linda Sembrant. W końcówce piłkarki ze Skandynawii dobiła jeszcze Dzsenifer Marozsan. Chinkom awans dało trafienie Wang Shanshan już w 12. minucie.

W ćwierćfinale Niemki zmierzą się z lepszym w parze Francja - Korea Południowa, a rywala Chinek wyłoni mecz USA - Kolumbia. Broniące tytułu Japonki o awans do 1/4 finału w środę zagrają z Holandią.