Polki w finale Igrzysk Europejskich!

Polskie siatkarki pokonały 3:2 Serbię i awansowały do finału Igrzysk Europejskich w Baku! Biało-czerwone nie po raz pierwszy na tej imprezie dostarczyły kibicom ogromnych emocji, o półfinałowym sukcesie zadecydował tie-break.

Reprezentantki Polski zdobędą w Baku swój pierwszy medal od 2009 roku, gdy sięgnęły w Łodzi po brąz mistrzostw Europy. W półfinale Igrzysk Europejskich zmierzyły się z reprezentacją Serbii. Zadanie nie było łatwe. Rywalki Polek wygrały grupę B, ponosząc tylko jedną porażkę (2:3) w meczu z Holandią. W ćwierćfinale pokonały 3:2 reprezentację Belgii, zaś Polki wyeliminowały - również po tie-breaku - drużynę Niemiec.

Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana. Polki miały punkt zaliczki na pierwszej i drugiej przerwie technicznej, wynik długo oscylował wokół remisu. Katarzyna Skowrońska-Dolata dała biało-czerwonym piłkę setową (24:22), a skuteczny atak Anny Werblińskiej zakończył premierową odsłonę. Podrażnione Serbki z impetem rozpoczęły drugiego seta. Już na pierwszej przerwie Polki miały pięć punktów straty, którą rywalki utrzymały w środkowej części tej partii. W ekipie Jacka Nawrockiego szwankowało przyjęcie i rozegranie. Polki poderwały się do walki w końcówce seta, wygrały cztery kolejne akcje (od 14:21 do 18:21), ale na odrobienie strat było już za późno.

Początek trzeciej partii to znów koncertowa gra biało-czerwonych, które dzięki skutecznej grze Katarzyny Zaroślińskiej prowadziły na drugiej przerwie 16:9. Mimo momentów dekoncentracji (dwa asy serwisowe Tijany Malesević - 23:19), udało się Polkom pewnie wygrać tę odsłonę. Czwarty set, to - mimo początkowej przewagi biało-czerwonych - znów wyrównana walka. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 20:20, a końcowych akcjach uaktywniła się Brankica Mihajlović, która wypracowała Serbkom przewagę.

Pierwszego finalistę turnieju siatkarek wyłonił więc tie-break. Polki szybko wypracowały przewagę (4:1, 8:4), a rywalki nie wytrzymały presji i zaczęły popełniać coraz więcej błędów. W końcówce podopieczne Zorana Terzića były bliskie wyrównania (12:10), ale Polki szybko pozbierały się i po asie serwisowym Natalii Kurnikowskiej miały piłkę meczową (14:10). Serbki jeszcze się broniły, jednak skuteczny atak niemal nieomylnej w tym spotkaniu Katarzyny Zaroślińskiej zakończył mecz. Rywalem w finale będzie zwycięzca spotkania Azerbejdżan - Turcja.

POLSKA - SERBIA 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 22:25, 15:12)

Polska:
Joanna Wołosz (2), Agnieszka Bednarek-Kasza (3), Sylwia Pycia (6), Katarzyna Skowrońska-Dolata (15), Anna Werblińska (14), Agata Durajczyk (libero) – Maja Tokarska (8), Izabela Bełcik, Natalia Kurnikowska (1), Agata Sawicka (libero).
Serbia:
Sladjana Mirkovic, Milena Rasic (17), Jovana Stefanovic (4), Brankica Mihajlovic (25), Jelena Nikolic (17), Tijana Malasevic (16), Silvija Popovic (libero) – Bojana Żivkovic, Marta Drpa, Briżitka Molnar, Bianka Busa (1).

13:56

Początek spotkania o godzinie 14.00. Słuchamy hymnów obu państw.

13:57

Mecz w Polsacie Sport komentują Marek Magiera i Ireneusz Mazur.

14:08

Polska: Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Katarzyna Zaroślińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia oraz Agata Sawicka (libero).

14:01

Serbia: Tijana Malesević, Brankica Mihajlović, Sladjana Mirković, Jelena Nikolić, Milena Rasić, Jovana Stevanović oraz Silvija Popović (libero).

14:02

POLSKA - SERBIA 0:0, 1:1 Dotknięcie siatki przez Polki.

14:03

POLSKA - SERBIA 0:0, 2:2 Katarzyna Skowrońska-Dolata obija blok rywalek.

14:05

POLSKA - SERBIA 0:0, 4:4 Wyrównany początek spotkania.

14:06

POLSKA - SERBIA 0:0, 5:5 Punktuje Brankica Mihajlović, ale w kolejnej akcji odpowiada Katarzyna Zaroślińska.

14:06

POLSKA - SERBIA 0:0, 6:5 Serbki dotykają siatki.

14:07

POLSKA - SERBIA 0:0, 7:5 Jovana Stevanović atakuje w antenkę.

14:09

POLSKA - SERBIA 0:0, 7:7 Złe rozegranie Joanny Wołosz i Agnieszka Bednarek-Kasza myli się w ataku.

14:09

POLSKA - SERBIA 0:0, 8:7 Katarzyna Zaroślińska daje Polkom punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

14:10

POLSKA - SERBIA 0:0, 9:7 Punkt dla Polek po weryfikacji.

14:11

POLSKA - SERBIA 0:0, 10:7 Katarzyna Skowrońska-Dolata z lewego skrzydła po skosie.

14:12

POLSKA - SERBIA 0:0, 10:9 Punktuje Jelena Nikolić.

14:13

POLSKA - SERBIA 0:0, 11:10 Długa wymiana zakończona skutecznym atakiem Jelena Nikolić.

14:14

POLSKA - SERBIA 0:0, 12:11 Jelena Nikolić przestrzeliła atak.

14:15

POLSKA - SERBIA 0:0, 13:11 Myli się w ataku Milena Rasić.

14:16

POLSKA - SERBIA 0:0, 14:12 Skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej.

14:17

POLSKA - SERBIA 0:0, 15:15 Skutecznie Tijana Malesević.

14:18

POLSKA - SERBIA 0:0, 16:15 Anna Werblińska po bloku rywalek.

14:22

POLSKA - SERBIA 0:0, 17:18 Skutecznie Brankica Mihajlović. Serbki wychodzą na prowadzenie i Jacek Nawrocki prosi o czas.

14:23

POLSKA - SERBIA 0:0, 18:19 Potężny atak Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

14:24

POLSKA - SERBIA 0:0, 19:19 Milena Rasić myli się w ataku.

14:26

POLSKA - SERBIA 0:0, 20:19 Joanna Wołosz wygrywa walkę na siatce. Czas dla szkoleniowca reprezentacji Serbii.

14:27

POLSKA - SERBIA 0:0, 21:19 Katarzyna Zaroślińska atakuje po prostej, a piłka po bloku Serbek ląduje na aucie.

14:28

POLSKA - SERBIA 0:0, 22:19 Agnieszka Bednarek-Kasza - as serwisowy. Zoran Terzić bierze drugi czas.

14:29

POLSKA - SERBIA 0:0, 22:20 Skutecznie Jelena Nikolić.

14:29

POLSKA - SERBIA 0:0, 22:21 Katarzyna Zaroślińska atakuje w aut.

14:30

POLSKA - SERBIA 0:0, 23:22 Punktuje Katarzyna Skowrońska-Dolata, ale odpowiada Brankica Mihajlović.

14:30

POLSKA - SERBIA 0:0, 24:22 Katarzyna Skowrońska-Dolata daje Polkom piłkę setową.

14:31

POLSKA - SERBIA 0:0, 24:23 Katarzyna Skowrońska-Dolata serwuje w siatkę.

14:32

POLSKA - SERBIA 1:0 (25:23) Anna Werblińska kończy seta! Polki prowadzą w półfinale Igrzysk Europejskich!

14:36

POLSKA - SERBIA 1:0, 1:1 Rzucona piłka przez Serbki.

14:37

POLSKA - SERBIA 1:0, 1:3 Skutecznie Jelena Nikolić.

14:38

POLSKA - SERBIA 1:0, 2:3 Błąd Jeleny Nikolić.

14:39

POLSKA - SERBIA 1:0, 2:4 Skutecznie Tijana Malesević.

14:40

POLSKA - SERBIA 1:0, 2:6 Punktuje Tijana Malesevic. O czas prosi Jacek Nawrocki.

14:41

POLSKA - SERBIA 1:0, 3:7 Z prawego skrzydła skutecznie Brankica Mihajlović.

14:42

POLSKA - SERBIA 1:0, 3:8 W siatkę wpada Anna Werblińska. Wysoka przewaga Serbii na pierwszej przerwie technicznej.

14:44

POLSKA - SERBIA 1:0, 5:8 Tym razem Serbki dotykają siatki.

14:46

POLSKA - SERBIA 1:0, 5:10 As serwisowy Tijany Malesević.

14:46

POLSKA - SERBIA 1:0, 7:10 Pojedynczy blok Anny Werblińskiej.

14:47

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:10 Jovana Stevanović atakuje w aut.

14:48

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:11 Skutecznie Jelena Nikolić.

14:48

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:12 Anna Werblińska zatrzymana blokiem.

14:49

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:13 Jovana Stevanović - as serwisowy.

14:49

POLSKA - SERBIA 1:0, 9:14 Dotknięcie siatki przez Polki.

14:50

POLSKA - SERBIA 1:0, 10:14 Skuteczny blok Polek.

14:51

POLSKA - SERBIA 1:0, 11:15 Punktuje z lewego skrzydła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

14:52

POLSKA - SERBIA 1:0, 11:16 Pięć punktów straty biało-czerwonych na drugiej przerwie.

14:53

POLSKA - SERBIA 1:0, 12:17 Katarzyna Skowrońska-Dolata serwuje w siatkę.

14:55

POLSKA - SERBIA 1:0, 12:18 Skutecznie Tijana Malesević i drugi czas dla polskiego szkoleniowca.

14:55

POLSKA - SERBIA 1:0, 13:18 Brankica Mihajlović serwuje w siatkę.

14:56

POLSKA - SERBIA 1:0, 14:18 Katarzyna Zaroślińska z prawej strony.

14:58

POLSKA - SERBIA 1:0, 14:21 Dotknięta siatka przez Polki. Wcześniej skuteczny atak Tijany Malesević.

14:58

POLSKA - SERBIA 1:0, 16:21 Zablokowana Brankica Mihajlović.

14:59

POLSKA - SERBIA 1:0, 17:21 Jelena Nikolić atakuje w aut. Zoran Terzić bierze czas.

15:00

POLSKA - SERBIA 1:0, 18:21 Seria punktowa Polek trwa!

15:01

POLSKA - SERBIA 1:0, 18:22 Jovana Stevanović po bloku.

15:02

POLSKA - SERBIA 1:0, 19:23 Punktuje Jelena Nikolić.

15:02

POLSKA - SERBIA 1:0, 19:24 Piłka setowa dla Serbii.

15:03

POLSKA - SERBIA 1:0, 20:24 Katarzyna Zaroślińska po bloku rywalek.

15:04

POLSKA - SERBIA 1:1 (25:23, 20:25) Brankica Mihajlović ustaliła wynik drugiej partii. Serbki wyrównują stan meczu.

15:08

POLSKA - SERBIA 1:1, 1:1 Maja Tokarska serwuje w siatkę.

15:08

POLSKA - SERBIA 1:1, 2:2 Katarzyna Skowrońska-Dolata zablokowana.

15:09

POLSKA - SERBIA 1:1, 2:3 Katarzyna Zaroślińska atakuje w aut.

15:10

POLSKA - SERBIA 1:1, 4:3 Skutecznie Katarzyna Skowrońska-Dolata.

15:10

POLSKA - SERBIA 1:1, 5:3 Sylwia Pycia ze środka.

15:12

POLSKA - SERBIA 1:1, 6:4 Katarzyna Zaroślińska po bloku.

15:14

POLSKA - SERBIA 1:1, 7:5 Punktuje Brankica Mihajlović.

15:15

POLSKA - SERBIA 1:1, 8:5 Brankica Mihajlović serwuje w aut. Trzy oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

15:16

POLSKA - SERBIA 1:1, 9:5 Przestrzelony atak Brankicy Mihajlović. Czas dla szkoleniowca Serbii.

15:17

POLSKA - SERBIA 1:1, 10:5 Jovana Stevanović posyła piłkę w aut.

15:18

POLSKA - SERBIA 1:1, 11:5 Kolejny zepsuty atak Serbek.

15:18

POLSKA - SERBIA 1:1, 12:5 Kapitalny atak Katarzyny Zaroślińskiej.

15:20

POLSKA - SERBIA 1:1, 14:6 Serbki nie radzą sobie po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

15:21

POLSKA - SERBIA 1:1, 15:6 Myli się w ataku Jelena Nikolić.

15:22

POLSKA - SERBIA 1:1, 15:8 Dwie skuteczne akcje Jeleny Nikolić.

15:23

POLSKA - SERBIA 1:1, 15:9 Seria punktowa Serbek i Jacek Nawrocki bierze czas.

15:24

POLSKA - SERBIA 1:1, 16:9 Wyraźna przewaga Polek na drugiej przerwie.

15:25

POLSKA - SERBIA 1:1, 16:10 Jelena Nikolić przedarła się przez polski blok.

15:26

POLSKA - SERBIA 1:1, 17:11 Jelena Nikolić po skosie w aut.

15:28

POLSKA - SERBIA 1:1, 18:11 Czas dla szkoleniowca Serbii.

15:28

POLSKA - SERBIA 1:1, 19:11 Joanna Wołosz - as serwisowy.

15:30

POLSKA - SERBIA 1:1, 20:13 Skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej.

15:31

POLSKA - SERBIA 1:1, 22:14 Maja Tokarska z krótkiej.

15:31

POLSKA - SERBIA 1:1, 22:15 Katarzyna Zaroślińska w aut.

15:33

POLSKA - SERBIA 1:1, 22:16 Tijana Malesević przedarła się przez polski blok.

15:34

POLSKA - SERBIA 1:1, 23:19 Dwa asy serwisowe Tijany Malesević. Przerwa dla Jacka Nawrockiego.

15:35

POLSKA - SERBIA 1:1, 24:19 Skuteczny blok i piłka setowa dla Polek!

15:36

POLSKA - SERBIA 2:1 (25:23, 20:25, 25:19) As serwisowy Anny Werblińskiej! Jeden set dzieli Polki od finału Igrzysk Europejskich!

15:41

POLSKA - SERBIA 2:1, 1:0 Zmarnowana zagrywka Serbek rozpoczyna czwartą odsłonę.

15:42

POLSKA - SERBIA 2:1, 3:2 Punktuje Anna Werblińska.

15:42

POLSKA - SERBIA 2:1, 3:3 Katarzyna Skowrońska-Dolata zablokowana.

15:43

POLSKA - SERBIA 2:1, 4:3 Myli się Brankica Mihajlović.

15:44

POLSKA - SERBIA 2:1, 5:3 Katarzyna Zaroślińska kończy długą akcję.

15:45

POLSKA - SERBIA 2:1, 6:4 Dotknięcie siatki przez Serbki.

15:45

POLSKA - SERBIA 2:1, 6:5 Anna Werblińska serwuje w siatkę.

15:47

POLSKA - SERBIA 2:1, 8:5 Nieporozumienie po stronie Serbek i trzy oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

15:48

POLSKA - SERBIA 2:1, 9:5 Potężny atak Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

15:49

POLSKA - SERBIA 2:1, 10:6 Katarzyna Skowrońska-Dolata z lewego skrzydła po prostej.

15:50

POLSKA - SERBIA 2:1, 10:8 Zablokowana Katarzyna Zaroślińska.

15:51

POLSKA - SERBIA 2:1, 11:8 Dotknięcie siatki przez Serbki.

15:52

POLSKA - SERBIA 2:1, 11:10 Milena Rasić - as serwisowy.

15:52

POLSKA - SERBIA 2:1, 11:11 Anna Werblińska bez bloku. Wyrównanie i Jacek Nawrocki bierze czas

15:53

POLSKA - SERBIA 2:1, 12:11 Punktuje Katarzyna Zaroślińska.

15:54

POLSKA - SERBIA 2:1, 12:12 Brankica Mihajlović po dłoniach polskich blokujących.

15:54

POLSKA - SERBIA 2:1, 13:12 Anna Werblińska blok-aut.

15:55

POLSKA - SERBIA 2:1, 14:12 Maja Tokarska z przechodzącej piłki. Czas dla selekcjonera reprezentacji Serbii.

15:57

POLSKA - SERBIA 2:1, 15:14 Brankica Mihajlović znów skutecznie.

15:58

POLSKA - SERBIA 2:1, 15:15 Maja Tokarska przestrzeliła atak.

15:58

POLSKA - SERBIA 2:1, 15:16 Punkt straty Polek na drugiej przerwie.

16:02

POLSKA - SERBIA 2:1, 16:17 Katarzyna Zaroślińska atakuje po bloku rywalek.

16:03

POLSKA - SERBIA 2:1, 17:17 Po kapitalnej obronie Anny Werblińskiej, akcję kończy Katarzyna Skowrońska-Dolata.

16:04

POLSKA - SERBIA 2:1, 18:18 Katarzyna Skowrońska-Dolata znów skutecznie.

16:04

POLSKA - SERBIA 2:1, 19:18 Dotknięcie siatki przez Serbki.

16:05

POLSKA - SERBIA 2:1, 19:20 Katarzyna Skowrońska-Dolata zablokowana na prawym skrzydle.

16:06

POLSKA - SERBIA 2:1, 20:20 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

16:07

POLSKA - SERBIA 2:1, 20:21 Skutecznie Brankica Mihajlović.

16:08

POLSKA - SERBIA 2:1, 20:22 Znów punktuje Brankica Mihajlović. Jacek Nawrocki bierze czas.

16:09

POLSKA - SERBIA 2:1, 21:22 Blok Polek kończy długą wymianę.

16:10

POLSKA - SERBIA 2:1, 21:23 Punktuje Brankica Mihajlović.

16:11

POLSKA - SERBIA 2:1, 22:23 Katarzyna Zaroślińska atak blok-aut.

16:11

POLSKA - SERBIA 2:1, 22:24 Jelena Nikolić daje Serbkom piłkę setową.

16:13

POLSKA - SERBIA 2:2 (25:23, 20:25, 25:19, 22:25) Anna Werblińska atakuje w aut. Tie-break wyłoni pierwszego finalistę turnieju siatkarek IE!

16:17

POLSKA - SERBIA 2:2, 2:1 Anna Werblińska kończy długą akcję.

16:18

POLSKA - SERBIA 2:2, 3:1 Katarzyna Zaroślińska blokuje akcję rywalek.

16:19

POLSKA - SERBIA 2:2, 4:1 Kolejny skuteczny blok Polek! Trener reprezentacji Serbii prosi o czas.

16:20

POLSKA - SERBIA 2:2, 4:2 Brankica Mihajlović po dłoniach blokujących Polek.

16:20

POLSKA - SERBIA 2:2, 5:2 Brankica Mihajlović wpada w siatkę.

16:22

POLSKA - SERBIA 2:2, 6:4 Brankica Mihajlović skutecznie na prawym skrzydle.

16:22

POLSKA - SERBIA 2:2, 7:4 Skutecznie Katarzyna Zaroślińka.

16:24

POLSKA - SERBIA 2:2, 8:4 Atak z przechodzącej piłki i cztery oczka zaliczki Polek przy zmianie stron.

16:24

POLSKA - SERBIA 2:2, 9:4 Bianka Busa myli się w ataku.

16:26

POLSKA - SERBIA 2:2, 10:6 Autowa zagrywka Serbek.

16:26

POLSKA - SERBIA 2:2, 10:7 Punktuje Milena Rasić.

16:27

POLSKA - SERBIA 2:2, 11:7 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

16:27

POLSKA - SERBIA 2:2, 11:8 Mocny atak Brankicy Mihajlović.

16:28

POLSKA - SERBIA 2:2, 12:8 Punktuje Katarzyna Zaroślińska.

16:29

POLSKA - SERBIA 2:2, 12:10 Trafia w boisko Brankica Mihajlović.

16:30

POLSKA - SERBIA 2:2, 13:10 Czas dla szkoleniowca Serbii.

16:31

POLSKA - SERBIA 2:2, 14:10 Natalia Kurnikowska - as serwisowy. Piłka meczowa!

16:32

POLSKA - SERBIA 2:2, 14:12 Punkt bezpośrednio z zagrywki dla Serbek. Czas dla Jacka Nawrockiego.

16:34

POLSKA - SERBIA 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 22:25, 15:12) Katarzyna Zaroślińska kończy mecz! Polki w finale Igrzysk Europejskich!