Pierwsze Igrzyska Europejskie już za nami. Bardzo szybko minęły te dwa tygodnie, ale co dobre szybko się kończy. Zgodnie z przewidywaniami impreza w Baku dostarczyło mnóstwo emocji – już na początek Azerbejdżan przygotował imponującą ceremonię otwarcia. Mogliśmy podziwiać choćby Stadion Narodowy w Baku, który może pomieścić 68 tysięcy kibiców.

To było w piątek 12 czerwca, a dzień później mogliśmy cieszyć się z pierwszego medalu. Wywalczyła go Maja Włoszczowska, która pokazała się ze świetnej strony mimo przeciwieństw losu, ogromnego upału, silnego wiatru i dobrej formy rywalek. - Cieszę się, że przełamałam złą passę i mam ten pierwszy medal Igrzysk Europejskich dla Polski – mówiła na gorąco Polka.

To był pierwszy medal, natomiast na pierwsze złoto musieliśmy czekać do wtorku 16. czerwca. Wywalczyła go kajakarka Marta Walczykiewicz. - Przyjechałam z takim nastawieniem, żeby zdobyć tutaj złoto. Trochę miałam wątpliwości, ale przed startem powiedziałam sobie: "Boże, przecież wygrałaś z tymi dziewczynami już nie raz i nie dwa, więc dlaczego nie miałabyś tego teraz zarobić?" No i zrobiłam – mówiła Walczykiewicz. Mnóstwo emocji przyniosła także Angelika Wątor – druga ze złotych medalistek w Baku.

Impreza była długa, więc biało-czerwoni radzili sobie raz lepiej, raz gorzej. Ostatecznie Igrzyska Europejskie kończymy z 20. medalami. Zdobyliśmy dwa złote, osiem srebrnych i dziesięć brązowych krążków. Dało to 19. miejsce w klasyfikacji medalowej. Równych sobie nie mieli Rosjanie, którzy w Baku zdobyli aż 79 złotych medali, a 164 łącznie.

Te Igrzyska to była wspaniała szansa dla mniej znanych dyscyplin sportowych. A że mniej znane, to nie znaczy, że mniej wyczerpujące. Często zapomina się, że ci ludzie, których nie możemy na co dzień oglądać, muszą wkładać w to, co kochają jeszcze więcej pracy. Także przeżyjmy to raz jeszcze!

Zapraszamy na wyjątkowy materiał wideo. Kapitalne ujęcia, radość po zwycięstwie, łzy po porażce, zachowania fair play, przepiękne akcje, ciosy… Wszystko znajdziecie w jednym miejscy, w jednym filmie!