facebook twitter youtube instagram RSS

Brąz Igrzysk Europejskich nie dla naszych. Rosja za mocna

Polscy siatkarze ulegli Rosjanom 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25) w meczu o trzecie miejsce Igrzysk Europejskich w Baku. Podopieczni Andrzeja Kowala nie poszli śladem żeńskiej reprezentacji i nie wywalczyli medalu azerskiej imprezy. To była ostatnia szansa na medal biało-czerwonych w Baku. Z Azerbejdżanu Polacy wrócą z 20 krążkami - dwoma złotymi, ośmioma srebrnymi i dziesięcioma brązowymi.

Obie drużyny stworzyły świetne, trwające ponad 2,5 godziny widowisko. Każdy set rozstrzygał się dopiero w końcówce. W pierwszej partii szczęście uśmiechnęło się do Rosjan. Po dotknięciu siatki przez Michała Kędzierskiego wygrali ją 26:24. W decydującym momencie drugiego seta to biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Prowadzili w nim już 23:20, a ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 25:23.

Wydawało się, że podopieczni trenera Andrzeja Kowala pójdą za ciosem. Trzecią odsłonę zaczęli od prowadzenia 5:1. Siatkarze "Sbornej" szybko wrócili jednak do gry i tym razem to oni zwyciężyli 25:23. W czwartym secie Rosja prowadziła już 19:13. Polacy po szaleńczej pogoni doprowadzili do remisu po 20, ale w końcówce nie ustrzegli się błędów. Partię znów przegrali 23:25, a cały mecz 1:3.

Polska - Rosja 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25)

Polska: Artur Szalpuk, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kędzierski, Szymon Romać, Bartłomiej Grzechnik

Rosja: Ilja Własow, Dmitrij Kowalew, Aleksander Markin, Igor Filippow, Wiktor Poletajew, Jegor Kliuka, Aleksiej Kabeszow (libero) oraz Dmitrij Wołkow

07:31

Witamy w relacji NA ŻYWO z meczu o III miejsce IE w Baku Polska - Rosja w Polsacie Sport. Trwa prezentacja drużyn.

07:34

POLSKA - ROSJA 0:0, 4:4 Wyrównany początek meczu.

07:37

POLSKA - ROSJA 0:0, 6:7 Podopieczni Andrzeja Kowala nie pozwalają rywalowi odskoczyć.

07:38

POLSKA - ROSJA 0:0, 7:7 świetna zagrywka po stronie Polaków.

07:40

POLSKA - ROSJA 0:0, 8:9 Polacy prowadzą zacięty bój z Rosjanami. Zepsuta zagrywka biało-czerwonych.

07:40

POLSKA - ROSJA 0:0, 9:9 Świetny atak Śliwki!

07:41

POLSKA - ROSJA 0:0, 9:10 Kapitalna asekuracja rosyjskiego libero.

07:42

POLSKA - ROSJA 0:0, 10:10 Na zagrywce Aleksander Śliwka.

07:42

POLSKA - ROSJA 0:0, 10:11 Trzecia zepsuta zagrywka po stronie Polaków.

07:42

POLSKA - ROSJA 0:0, 11:11 Wyborny atak Dawida Konarskiego!

07:43

POLSKA - ROSJA 0:0, 12:11 Polacy wychodzą na minimalne prowadzenie. Błąd po stronie Rosjan.

07:46

POLSKA - ROSJA 0:0, 13:14 Dryja i Szalpuk bliscy zdobycia punktu blokiem.

07:47

POLSKA - ROSJA 0:0, 13:15 Drugi z rzędu punkt zdobyty przez Rosjan.

07:48

POLSKA - ROSJA 0:0, 13:16 Niestety, kolejny punkt dla rosyjskiej drużyny. Druga przerwa techniczna.

07:48

"Rosjanie przycisnęli nas zagrywka" - mówi Wojciech Drzyzga.

07:51

POLSKA - ROSJA 0:0, 17:17 Polacy nie odpuszczają! Pomyłka po stronie rywala. Odrabiamy straty!

07:54

POLSKA - ROSJA 0:0, 18:18 Punkt zdobyty blokiem przez Polaków!

07:54

POLSKA - ROSJA 0:0, 19:19 Biało-czerwoni gonią odwiecznego rywala!

07:55

POLSKA - ROSJA 0:0, 19:20 Andrzej Kowal poprosił o przerwę.

07:57

POLSKA - ROSJA 0:0, 20:21 Niezwykle wyrównana pierwsza partia meczu o brąz.

07:59

POLSKA - ROSJA 0:0, 23:22 Bardzo ważny punkt zdobyty przez Polaków! Czas dla Rosjan.

08:01

POLSKA - ROSJA 0:0, 24:23 Piłka meczowa dla Polaków!

08:02

POLSKA - ROSJA 0:0, 24:24 Rosjanie obronili piłkę meczową.

08:02

POLSKA - ROSJA 0:0, 24:25 Dwa punkty z rzędu zdobyte przez Rosjan i w efekcie piłka setowa dla przeciwnika.

08:06

POLSKA - ROSJA 0:1, 24:26 Niestety przegraliśmy pierwszego seta. Kończąca piłka Kovaleva.

08:09

POLSKA - ROSJA 0:1, 1:1 Rozpoczął się drugi set rywalizacji o brąz.

08:11

POLSKA - ROSJA 0:1, 3:2 Kapitalny atak Grzegorza Kosoka daje nam jednopunktowe prowadzenie.

08:14

POLSKA - ROSJA 0:1, 4:5 Konarski zdobywa punkt! Piłka po bloku.

08:15

POLSKA - ROSJA 0:1, 6:5 Trzeci z rzędu punkt dla Polaków!

08:15

POLSKA - ROSJA 0:1, 6:6 Konarski ponowanie na zagrywce, ale tym razem niestety w aut.

08:16

POLSKA - ROSJA 0:1, 7:7 Dobra zagrywka Artura Szalpuka, ale Polacy dotknęli siatki.

08:20

POLSKA - ROSJA 0:1, 10:8 Polacy nadal na prowadzeniu.

08:21

POLSKA - ROSJA 0:1, 11:9 Wciąż dwupunktowa przewaga Polaków! Śliwka na zagrywce.

08:21

POLSKA - ROSJA 0:1, 11:10 Zepsuta zagrywka Śliwki.

08:23

POLSKA - ROSJA 0:1, 13:11 Polacy ciągle na dwupunktowym prowadzeniu.

08:25

POLSKA - ROSJA 0:1, 15:13 Polacy świetnie pod siatką!

08:26

POLSKA - ROSJA 0:1, 15:14 Minimalny aut po bloku. Było blisko, żebyśmy odskoczyli Rosjanom na trzy oczka.

08:26

POLSKA - ROSJA 0:1, 16:14 Piękny atak Aleksandra Śliwki lewą ręką.

08:29

POLSKA - ROSJA 0:1, 18:15 Cały czas gramy konsekwentnie w ataku. Rosjanie psują serwis.

08:30

POLSKA - ROSJA 0:1, 19:16 Bomba Konarskiego po bloku. Arbiter delikatnie ucierpiał.

08:31

POLSKA - ROSJA 0:1, 19:17 Pomyłka na zagrywce Kosoka.

08:33

POLSKA - ROSJA 0:1, 21:18 Polacy są na dobrej drodze do wyrównania stanu rywalizacji.

08:34

POLSKA - ROSJA 0:1, 21:18 Przerwa dla reprezentacji Rosji.

08:35

POLSKA - ROSJA 0:1, 21:20 Niestety Rosjanie tracą już tylko punkt.

08:36

POLSKA - ROSJA 0:1, 22:20 Doskonały atak Szalpuka daje nam 22 punkt.

08:37

POLSKA - ROSJA 23:20, As serwisowy Szalpuka!

08:38

POLSKA - ROSJA 0:1, 23:22 Nerwowa, pełna emocji końcówka drugiego seta, ale Polacy wciąż na prowadzeniu.

08:39

POLSKA - ROSJA 0:1, 24:22 Piłka meczowa dla Polski!

08:40

POLSKA - ROSJA 0:1, 24:23 Dryja fatalnie zespuł serwis.

08:42

POLSKA - ROSJA 1:1, 25:23 Stało się! Śliwka w kapitalny stylu kończy seta. Polacy odrobili straty. Z niecierpliwością czekamy na trzecią partię.

08:47

POLSKA - ROSJA 1:1, 5:1 Polacy znakomicie rozpoczęli trzeciego seta.

08:52

POLSKA - ROSJA 1:1, 8:5 Zespół Andrzeja Kowala nieprawdopodobnie się rozkręcił.

08:54

POLSKA - ROSJA 1:1, 9:6 A my nadal swoje! Przewaga Polaków jest coraz bardziej widoczna.

08:54

POLSKA - ROSJA 1:1, 9:7 Zepsuta zagrywka po stronie biało-czerwonych.

08:56

POLSKA - ROSJA 1:1, 9:9 Rosjanie się nie załamali i odrobili trzy punkty straty.

08:57

POLSKA - ROSJA 1:1, 11:9 Polska szybko wraca na właściwe tory. Sprytne zagranie Śliwki daje nam punkt.

08:57

POLSKA - ROSJA 1:1, 12:9 I znowu trzy oczka przewagi Polaków.

08:58

POLSKA - ROSJA 1:1, 12:10 Dobry atak Rosjan z drugiej linii.

08:59

POLSKA - ROSJA 1:1, 14:10 Gramy nadal swoje! Oby tak zostało do końca seta.

09:00

POLSKA - ROSJA 1:1, 14:11 Niesamowita wymiana, ale tym razem punkt dla Rosjan.

09:01

POLSKA - ROSJA 1:1, 15:13 Kolejna pomyłka Polaków na zagrywce.

09:03

POLSKA - ROSJA 1:1, 16:14 Najpierw błąd w ataku po stronie Polaków, ale nadal przewaga po naszej stronie.

09:04

POLSKA - ROSJA 1:1, 16:15 Rosjanie zbliżyli się na jeden punkt.

09:05

POLSKA - ROSJA 1:1, 17:15 Na szczęście Victor Poletaev w aut.

09:05

POLSKA - ROSJA 1:1, 18:16 Szalpuk na zagrywce.

09:06

POLSKA - ROSJA 1:1, 18:17 Poletaev skutecznie w ataku.

09:06

POLSKA - ROSJA 1:1, 19:17 Szczęście po naszej stronie. Ważny punkt zdobyty przez Polaków.

09:08

POLSKA - ROSJA 1:1, 19:19 Rosjanie doprowadzają do remisu. Set zaczyna się od nowa...

09:08

POLSKA - ROSJA 1:1, 19:20 Niestety Dawid Konarski w aut. Rosja na prowadzeniu.

09:10

POLSKA - ROSJA 1:1, 20:20 Doprowadzamy do remisu.

09:11

POLSKA - ROSJA 1:1, 20:22 Dwupunktowa przewaga Rosjan. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

09:12

POLSKA - ROSJA 1:1, 21:22 Rosjanie w siatkę. Rywale pomagają nam w istotnym momencie.

09:13

POLSKA - ROSJA 1:1, 22:23 Wszedł Śliwka za Romacia. Błąd Rosjan i punkt dla nas!

09:14

POLSKA - ROSJA 1:1, 22:24 Pierwsza piłka setowa dla Rosjan.

09:15

POLSKA - ROSJA 1:1, 23:24 Pierwsza piłka setowa obroniona. Dobry atak Szalpuka.

09:17

POLSKA - ROSJA 1:2, 23:25 Niestety Dawid Konarski zespuł zagrywkę i w rezultacie przegrywamy trzecią partię.

21:31

Polacy muszą szybko wziąć się w garść, żeby doprowadzić do tie-breaka.

09:21

POLSKA - ROSJA 1:2, 1:1 Rozpoczęliśmy walkę w czwartym secie!

09:22

POLSKA - ROSJA 1:2, 3:2 Rosjanie psują serwis.

09:27

POLSKA - ROSJA 1:2, 7:7 Dobra gra Polaków blokiem, ale Rosjanie wyszli z opresji.

09:30

POLSKA - ROSJA 1:2, 8:9 Piekielnie mocny atak Śliwki daje nam ósmy punkt.

09:31

POLSKA - ROSJA 1:2, 8:10 Fatalnie gramy dzisiaj na zagrywce. Kolejny błąd serwisowy.

09:33

POLSKA - ROSJA 1:2, 9:11 Bomba Filippova nie do obrony.

09:34

POLSKA - ROSJA 1:2, 9:12 Źle gramy w odbiorze.

09:36

POLSKA - ROSJA 1:2, 10:14 Trudno gra się nam w czwartej partii.

09:36

POLSKA - ROSJA 1:2, 11:14 W końcu punkt dla nas, ale w naszej grze nie ma elementu zaskoczenia.

09:39

POLSKA - ROSJA 1:2, 13:17 Wciąż jest o co walczyć. Oby Polacy zebrali się w sobie i podjęli walkę z Rosją.

09:44

POLSKA - ROSJA 1:2, 15:20 Zagrywka po raz kolejny okazuje się piętą achillesową Polaków.

09:45

POLSKA - ROSJA 1:2, 18:20 Polacy nadal walczą.

09:47

POLSKA - ROSJA 1:2, 19:20 Bezcenna akcja Polaków! Szalpuk zdobywa punkt blokiem. Jest nadzieja!

09:48

POLSKA - ROSJA 1:2, 20:20 Pięć punktów z rzędu zdobytych przez Polaków. Rosjanie się gubią.

09:49

POLSKA - ROSJA 1:2, 21:20 Polacy wrócili z dalekiej podróży! Szósty punkt z rzędu zdobyty przez zespół Kowala.

09:50

POLSKA - ROSJA 1:2, 22:21 Rosjanie doprowadzili do remisu, ale zespuli zagrywkę. Polska na prowadzeniu!

09:51

POLSKA - ROSJA 1:2, 23:22 Nerwy w końcówce! Polacy na fali.

09:52

POLSKA - ROSJA 1:2, 23:23 Punkt dla Rosji. Arcyciekawa końcówka czwartego seta.

09:53

POLSKA - ROSJA 1:2, 23:24 Niestety pierwsza piłka meczowa dla Rosjan.

09:55

POLSKA - ROSJA 1:3, 23:25 Koniec! Fantastyczny pościg Polaków na nic się nie zdał. Rosjanie zdobyli brązowy medal IE w Baku.