Brąz Igrzysk Europejskich nie dla naszych. Rosja za mocna

Polscy siatkarze ulegli Rosjanom 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25) w meczu o trzecie miejsce Igrzysk Europejskich w Baku. Podopieczni Andrzeja Kowala nie poszli śladem żeńskiej reprezentacji i nie wywalczyli medalu azerskiej imprezy. To była ostatnia szansa na medal biało-czerwonych w Baku. Z Azerbejdżanu Polacy wrócą z 20 krążkami - dwoma złotymi, ośmioma srebrnymi i dziesięcioma brązowymi.

Obie drużyny stworzyły świetne, trwające ponad 2,5 godziny widowisko. Każdy set rozstrzygał się dopiero w końcówce. W pierwszej partii szczęście uśmiechnęło się do Rosjan. Po dotknięciu siatki przez Michała Kędzierskiego wygrali ją 26:24. W decydującym momencie drugiego seta to biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Prowadzili w nim już 23:20, a ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 25:23.

Wydawało się, że podopieczni trenera Andrzeja Kowala pójdą za ciosem. Trzecią odsłonę zaczęli od prowadzenia 5:1. Siatkarze "Sbornej" szybko wrócili jednak do gry i tym razem to oni zwyciężyli 25:23. W czwartym secie Rosja prowadziła już 19:13. Polacy po szaleńczej pogoni doprowadzili do remisu po 20, ale w końcówce nie ustrzegli się błędów. Partię znów przegrali 23:25, a cały mecz 1:3.

Polska - Rosja 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25)

Polska: Artur Szalpuk, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kędzierski, Szymon Romać, Bartłomiej Grzechnik

Rosja: Ilja Własow, Dmitrij Kowalew, Aleksander Markin, Igor Filippow, Wiktor Poletajew, Jegor Kliuka, Aleksiej Kabeszow (libero) oraz Dmitrij Wołkow