Polscy siatkarze ulegli Rosjanom 1:3 w meczu o trzecie miejsce Igrzysk Europejskich w Baku. Podopieczni Andrzeja Kowala mimo zaciętej walki przegrali swój ostatni bój tracąc szansę na medal azerskiej imprezy. Mimo to zdaniem Dawida Konarskiego cały turniej powinniśmy ocenić pozytywnie.

 

– Mieliśmy swoje szanse, aby wygrać trzeciego i czwartego seta. Szkoda… Jedyne co może cieszyć, to że się nie położyliśmy i o ten brąz walczyliśmy. Niestety się nie udało. Powinno nas cieszyć także doświadczenie które zdobyliśmy, a które na pewno kiedyś zaprocentuje. Szkoda tylko, że nie udało się przywieźć krążka – powiedział Polsatsport.pl nowy atakujący ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Żalu nie krył również młody Aleksander Śliwka: – Strasznie szkoda tej porażki, bo wszystkie sety miały zacięte końcówki. Zabrakło trochę szczęścia, trochę doświadczenia… Ciężko w tej chwili cokolwiek powiedzieć, bo jesteśmy załamani. Walczyliśmy do ostatniej kropli krwi, daliśmy z siebie wszystko, ale niestety nie wyszło. Może następnym razem… - powiedział nam przez łzy utalentowany 20-latek.

 

Rozmowy z polskimi siatkarzami zobacz w materiale wideo.