W wyjściowym składzie Lecha pojawiło się tylko czterech piłkarzy z podstawowej jedenastki mistrza Polski. Zagrali też pozyskani: Dariusz Dudka, Ghańczyk Abdul Aziz Tetteh i Niemiec z polskimi korzeniami Denis Thomalla.

 

Zabrakło wielu kontuzjowanych oraz grających ostatnio w reprezentacjach swoich państw: Finów Palulusa Araajuriego i Kaspra Hamalainena, Węgra Tamasa Kadara, Szwajcara Darko Jevtica, Czeczena Zaura Sadajewa oraz Polaków - Tomasza Kędziory, Dawida Kownackiego, Karola Linettego oraz pozyskanego przez Lecha Marcina Robaka.

 

Sparing przeprowadzono w Gniewinie, który był bazą reprezentacji Hiszpanii podczas mistrzostw Europy w 2012 roku. Lech przebywa tam na zgrupowaniu od 27 czerwca. W Gniewinie mistrz Polski rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne: 1 lipca z pierwszoligową Olimpią Grudziądz i 4 lipca z Apoelem Nikozja.

 

10 lipca w Poznaniu odbędzie się spotkanie o Superpuchar Polski Lecha ze zdobywcą pucharu kraju Legią Warszawa. 14 lipca pierwszy mecz mistrza Polski w kwalifikacji do Ligi Mistrzów w Sarajewie z tamtejszym FK Sarajewo, mistrzem Bośni i Hercegowiny.