Drugi sparing Lecha Poznań, drugie zwycięstwo

Dawid Kownacki

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w Gniewinie w meczu kontrolnym pierwszoligową Olimpię Grudziądz 2:1 (1:1). Był to drugi sparing rozegrany przez mistrzów Polski podczas tego zgrupowania – w pierwszym wygrali w niedzielę 2:0 z Atlantasem Kłajpeda.

W 28. minucie Olimpia po uderzeniu Michala Pitera-Bućko wyszła na prowadzenie. Obie bramki dla Lecha – w 44. i 58. minucie – zdobył Dawid Kownacki, który nie wystąpił w spotkaniu z Atlantasem. Razem z nim w pierwszym składzie pojawili się Tamas Kadar, Karol Linetty i Marcin Robak, których także zabrakło w konfrontacji z litewskim zespołem. W drugiej połowie na boisko wszedł Darko Jevtic, który zastąpił strzelca obu goli.

Trener "Kolejorza" Maciej Skorża nie mógł jeszcze skorzystać z usług Gergo Lovrencsicsa, Kaspera Hamalainena, Tomasza Kędziory, Paulusu Arajuuriego i Niklasa Zulciaka. Dwaj ostatni trenują indywidualnie, ale niebawem powinni wznowić zajęcia z drużyną.

Lech od 27 czerwca przebywa na zgrupowaniu w Gniewinie, który był bazą reprezentacji Hiszpanii podczas mistrzostw Europy w 2012 roku. Poznaniacy rozegrają tam jeszcze jeden sparing - 4 lipca zmierzą się z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja.

10 lipca w Poznaniu odbędzie się spotkanie o Superpuchar Polski - Lech zagra ze zdobywcą krajowego pucharu Legią Warszawa. 14 lipca mistrzów Polski czeka pierwszy mecz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, w Sarajewie z miejscowym FK.