Wysoka wygrana Piasta w sparingu

Przygotowujący się do rozgrywek ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice pokonali trzecioligowe Karkonosze Jelenia Góra 8:0 (1:0) w wyjazdowym meczu sparingowym. Trzy gole w ciągu pięciu minut zdobył Karol Angielski. Gliwiczanie przyjechali na mecz ze zgrupowania w Wałbrzychu.

W wyjściowym składzie zagrał 28-letni czeski pomocnik Kamil Vacek, który został wypożyczony na rok ze Sparty Praga. Grał w przeszłości m.in. we włoskim Chievo Werona, a ostatnio w czeskim zespole Mlada Boleslav. Jest dziewiątym piłkarzem pozyskanym w trakcie przerwy w rozgrywkach ekstraklasy.

Kolejnym sparingowym rywalem Piasta będzie w sobotę Zagłębie Lubin, dzień później drużyna trenera Radoslava Latala zagra z Chrobrym Głogów.

Gliwiczanie wcześniej rozegrali cztery mecze kontrolne. Przegrali wszystkie - z wicemistrzem Słowacji MSK Żylina 3:5, beniaminkiem czeskiej ekstraklasy Sigmą Ołomuniec 1:4 (1:4), FC Trepca'89 Mitrovice (Kosowo) 1:2, Viitorulem Konstanca (Rumunia) 0:1.