Brazylijskie podium turnieju kobiet

Mająca polskie korzenie Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas De Freitas zostały mistrzyniami świata w siatkówce plażowej. W finale turnieju w Holandii pokonały inną brazylijską parę - Taianę Limę i Fernandę Alves 2:0 (21:18, 22:20).

32-letnia Agatha i cztery lata młodsza Barbara wspólnie odniosły największy sukces w karierze. Wcześniej w tym sezonie wygrały dwa turnieje World Tour i są liderkami tego cyklu. Druga z nich na podium MŚ stanęła już dwa lata temu w Starych Jabłonkach, ale wówczas na najniższym stopniu.

Brąz dla trzeciego duetu "Canarinhos" Juliany Felisberty da Silvy i Marii Antonelli, które w spotkaniu o trzecie miejsce wygrały z Niemkami Katrin Holtwick i Ilką Semmler 2:1 (23:25, 21:18, 15:9).

Cztery polskie pary uczestniczące w turnieju w Holandii - dwie kobiece i dwie męskie - odpadły w 1/16 finału.

Wyniki:

o 3. miejsce

Juliana Felisberta da Silva, Maria Antonelli (Brazylia) - Katrin Holtwick, Ilka Semmler (Niemcy) 2:1 (23:25,21:18, 15:9)

finał

Agatha Bednarczuk, Barbara Seixas de Freitas (Brazylia) - Taiana Lima, Fernanda Alves (Brazylia) 2:0 (21:18, 22:20)