Broniący tytułu Francuz wyprzedza o 5,6 s innego kierowcę ekipy Volkswagena Norwega Andreasa Mikkelsena. Trzeci jest Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC), który traci do lidera 17,6 s. Z kolei czwarty Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) ma do Tanaka tylko 1,5 s straty.

 

Prowadzenie w rajdzie daje mi dużo satysfakcji, realizuję plan, jaki miałem przed startem. Jestem gotowy do walki na trasie dwóch ostatnich niedzielnych odcinków - powiedział Ogier na mecie drugiego etapu.

 

Tanak w 72. edycji Rajdu Polski spisuje się rewelacyjnie. Wygrał już sześć odcinków i zapowiada, że jeszcze minimum jedno zwycięstwo chce dołożyć ostatniego dnia imprezy. Młody Estończyk ma zgodę od szefów swojego zespołu na jazdę "na maksa", tak, aby na podium rozdzielić zawodników ekipy Volkswagena.

 

Przed dwoma niedzielnymi OS-ami siódmy Kubica traci do Ogiera 1.29,1, ale do szóstego Belga Thierry Neuville'a (Hyundai I20 WRC) tylko 14 s.

 

Na pytanie, czy będzie w niedzielę atakował, aby wyprzedzić rywala, były kierowca Formuły 1 odpowiedział krótko: "Takie ataki mogą się źle zakończyć. Wszystko będzie zależało od nawierzchni, dyspozycji dnia, tego, jak pojedzie groźny rywal. Trzeba też pilnować zawodników za plecami, Kris Meeke ma tylko 10 s straty".

Wyniki po 17. odcinkach specjalnych:
   
    1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC)     2:12.23,2
    2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC)   strata 5,6 s
    3. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta WRC)        17,6
    4. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC)     19,1
    5. Hayden Paddon (Nowa Zelandia/Hyundai I20 WRC)   55,6
    6. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC)    1.15,1
    7. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC)      1.29,1
    8. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC)     1.39,4