Brazylijczycy ze złotem MŚ w siatkówce plażowej

Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt zostali mistrzami świata w siatkówce plażowej. W finale turnieju w Holandii pokonali duet gospodarzy Reindera Nummerdora i Christiaana Varenhorsta 2:1 (12:21, 21:14, 22:20).

W meczu o brązowy medal inna brazylijska para Pedro Solberg, Evandro Goncalves pokonała Amerykanów Nicka Lucenę i Theo Brunnera 2:0 (22:20, 21:13).

Zakończoną w sobotę rywalizację kobiet zdominowały Brazylijki, który zajęły wszystkie stopnie podium. Najlepsze były mająca polskie korzenie Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas De Freitas.

Cztery polskie pary uczestniczące w turnieju w Holandii - dwie kobiece i dwie męskie - odpadły w 1/16 finału.

Wyniki:

mężczyźni -

o 3. miejsce
Pedro Solberg, Evandro Goncalves (Brazylia) - Nick Lucena, Theo Brunner (USA) 2:0 (22:20, 21:13)

finał
Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Brazylia) - Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Holandia) 2:1 (12:21,
21:14, 22:20)

kobiety -

Juliana Felisberta da Silva, Maria Antonelli (Brazylia) - Katrin Holtwick, Ilka Semmler (Niemcy) 2:1 (23:25,
21:18, 15:9)

finał
Agatha Bednarczuk, Barbara Seixas de Freitas (Brazylia) - Taiana Lima, Fernanda Alves (Brazylia) 2:0 (21:18,