Greipel wygrał etap, Cancellara liderem

Andre Greipel (Lotto-Soudal) wygrał drugi etap Tour de France z Utrechtu do Zeeland. Liderem został Fabian Cancellara (Trek).

Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) wyprzedził na finiszu Słowaka Petera Sagana (Tinkoff-Saxo). Trzeci na mecie zameldował się Szwajcar Fabian Cancellar (Trek Factory), który wywalczył pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Najlepszy z Polaków, jadący w tęczowej koszulce mistrza świata Michał Kwiatkowski (Ettix-Quick-Step) zajął 24. miejsce z 15 sekundami straty. Jego kolega z drużyny Michał Gołaś był 46. (1.28 straty), Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął 167., a Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) 171. miejsce. Obaj stracili do triumfatora 5.04.

W sobotę na inaugurację tegorocznej "Wielkiej Pętli" jazda indywidualna na czas odbyła się w słonecznych warunkach, ale w drugim etapie pogoda była znacznie gorsza. Większość trasy kolarze pokonywali w ulewnym deszczu i przy porywistym wietrze.

W klasyfikacji generalnej Cancellara wyprzedza o trzy sekundy Niemca Tony'ego Martina (Ettix-Quick-Step) i o sześć Holendra Toma Dumoulina (Giant).