Doświadczenie wygrało z młodą krwią! Radwańska w półfinale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska przetrzymała nawałnicę uderzeń Madison Keys i zwycięsko zakończyła batalię w ćwierćfinale Wimbledonu! Polka wygrała po trzech zaciętych setach i w półfinale zagra z Hiszpanką Garbine Muguruzą!

To miało być czwarte bezpośrednie starcie Agnieszki Radwańskiej i Madison Keys. W trzech poprzednich pojedynkach Polka straciła tylko jednego seta, ale ostatni raz obie zawodniczki mierzyły się w 2013 roku. Od tego czasu Amerykanka poczyniła niesamowity postęp, co można było zauważyć już na tegorocznym Australian Open, gdzie doszła aż do półfinału. Na tegorocznym Wimbledonie także radziła sobie bardzo dobrze.

Agnieszka Radwańska w Londynie również imponowała świetną formą, a prawdziwą przeszkodą dla Polki była dopiero Jelena Janković. Agnieszka odprawiła rywalkę z Serbii w dwóch setach, ale kibice zobaczyli naprawdę ciekawe starcie dwóch doświadczonych tenisistek. Do ćwierćfinału awansowała tylko jedna z nich, na której drodze w najlepszej ósemce stanęła młoda i żądna krwi Keys!

Zawodniczki rozpoczęły mecz w nietypowy sposób, bo od... przegrania własnych serwisów. Na przełamanie w wykonaniu Keys, Radwańska odpowiedziała bardzo celną i... ciętą ripostą. Potem trwał już koncert serwisowy obu tenisistek. Mało było szans break-pointowych, a jedną z nich miała przy stanie 6:5 Radwańska. Polka nie wykorzystała kilku piłek setowych, a jej rywalka doprowadziła do tie-breaka. W nim nasza tenisistka nie miała już litości dla Keys i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

W drugiej partii Amerykanka nadal ryzykowała tak jak wcześniej, ale tym razem jej bomby zaczęły wchodzić w część kortu Radwańskiej. Polka utrzymywała jednak własny serwis... tyle, że do czasu. Przy stanie 3:4 została przełamana, a po chwili Keys wykorzystała pierwszą piłkę setową! Czekała nas więc trzecia, decydująca partia!

Od samego początku ostatniego seta Keys ryzykowała i posyłała bomby pod końcową linię boiska. Radwańska cierpliwie odbijała mocne uderzenia, ale w niektórych momentach była bezradna. Cały czas utrzymywała jednak własne podanie. Gdy rywalka serwowała na 4:4, Polka postawiła wszystko na jedną kartę... i zmusiła Amerykankę do popełnienia błędów! Polka przełamała przeciwniczkę, a chwilę później postawiła kropkę nad i!

W półfinale Radwańska zmierzy się Garbine Muguruzą, która w dwóch setach ograła Timeę Bacsinszky.

Agnieszka Radwańska - Madison Keys 7:6, 3:6, 6:3