Wojciechowski wygrał zawody Diamentowej Ligi. Zobacz zwycięski skok!

Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce w ramach Diamentowej Ligi w Lozannie! Polak zaliczył w drugiej próbie wysokość 5,84 m. Tylko u nas możecie zobaczyć zwycięski skok naszego lekkoatlety!

Polak w pokonanym polu zostawił między innymi mistrza Europy i mistrza olimpijskiego Renaud Lavillenie. Francuz, który w ostatnim czasie znajduje się w małym "dołku" skoczył 5,76 m. Obaj zawodnicy nie zaliczyli wysokości 5,92 m.

Na dziewiątej pozycji uplasował się Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - 5,61.

Poprowadzony w bardzo szybkim tempie bieg na 800 m wygrał wicemistrz olimpijski z Londynu, reprezentant Botswany Nijel Amos - 1.43,27. Za nim finiszował rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha - 1.43,76. Mistrz Europy z Barcelony Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który do Szwajcarii przyjechał prosto ze zgrupowania we francuskich Pirenejach, metę minął jako piąty - 1.45,36.

W biegu na 100 m, który wygrała Amerykanka English Gardner w 10,76, także piąta była Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 11,27, a siódma Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) - 11,45. Obie wystąpiły jeszcze z koleżankami - Martą Jeschke (SKLA Sopot) i Weroniką Wedler (AZS AWF Wrocław) - zajmując w sztafecie 4x100 m drugie miejsce (za Szwajcarkami - 43,73).

Czasem 44,00 nie zdołały poprawić wyniku z drużynowych mistrzostw Europy w Czeboksarach (43,28) i nadal są na 16. (ostatnim) miejscu zapewniającym udział w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie. W zespole zabrakło najszybszej Polki - Ewy Swobody, która przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów.

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) rezultatem 20,64 zajął siódmą lokatę w pchnięciu kulą. Zwyciężył mistrz globu Niemiec David Storl - 22,20. Za nim uplasowali się amerykańscy lekkoatleci - Joe Kovacs 21,71 i Reese Hoffa - 21,30.

Na 100 m mężczyzn najszybszy był Amerykanin Justin Gatlin - 9,75, który wyprzedził Jamajczyka Asafę Powella - i rodaka Tysona Gaya - obaj 9,92.

Na dystansie 5000 m bezkonkurencyjny był zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich w Londynie, reprezentant Wielkiej Brytanii Mohamed "Mo" Farah - 13.11,77. Za nim metę minął Etiopczyk Yomif Kejelcha - 13.12,59.

Na wysokim poziomie stał konkurs trójskoku. Zwyciężył Amerykanin Christian Taylor - 18,06, drugi był Kubańczyk Pedro Pichardo - 17,99, a trzeci kolejny zawodnik z USA Omar Craddock - 17,30.

Pochodzący z Trynidadu i Tobago mistrz olimpijski Keshorn Walcott jako jedyny posłał w czwartek oszczep na odległość powyżej 90 m i wynikiem 90,16 poprawił rekord kraju.

Na skoczni wzwyż dominowała Anna Cziczerowa. Rosjanka również jako jedyna pokonała wysokość ponad dwóch metrów, zaliczając 2,03. To najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Zwycięski skok Wojciechowskiego w załączonym materiale wideo.