W pierwszym sobotnim meczu Polacy zmierzyli się z Belgami. Od początku spotkania rywale naszej reprezentacji spisywali się zdecydowanie lepiej i błyskawicznie zdobyli dwa przyłożenia. W pierwszej połowie jedyne punkty dla biało-czerwonych zdobył po indywidualnej akcji Szymon sirocki. Po przerwie Belgowie cały czas atakowali i dołożyli kolejne trzy przyłożenia. Ostatecznie Polacy przegrali pierwsze spotkanie 7:33.

 

Obraz gry Polaków nie uległ również zmianie w drugim meczu z Portugalią. Gospodarze turnieju rozpoczęli spotkanie od natychmiastowych ataków i szybko zdobyli dwa przyłożenia. Podopieczni Krzysztofa Folca odpowiedzieli przed zakończeniem pierwszej połowy udaną akcją i do przerwy przegrywali tylko 7:10. W drugiej części spotkania niestety Polacy nie mieli nic do powiedzenia, a Portugalia zaliczała kolejne przyłożenia i mecz zakończył się rezultatem 41:7 dla gospodarzy.

 

W trzecim i ostatnim sobotnim spotkaniu Polacy zmierzyli się z Ukrainą. Sytuacja po dwóch porażkach nie była korzystna, a biało-czerwoni musieli zwyciężyć conajmniej jedenastoma punktami, aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Niestety po raz kolejny na przerwę nasza reprezentacja schodziła z niekorzystnym rezultatem przegrywając aż 0:12. W drugiej części spotkania Polacy się przebudzili i zanotowali dwa przyłożenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:10 dla Ukrainy.

 

Polska straciła szanse na kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. W niedzielę Polacy stoczą walkę o miejsca 9-12, a naszym rywalem ponownie będzie ponownie Ukraina. Wygrana drużyna zagra o 9. miejsce ze zwycięzcą spotkania Włochy/Łotwa.

 

Wyniki meczów Reprezentacji Polski:

Belgia - Polska 33:7 (14:7)

Portugalia - Polska 41:7 (10:7)

Polska - Ukraina 10:12 (0:12)

Polska: Robert Bosiacki, Dawid Plichta, Mateusz Lament, Mateusz Mrowca, Mateusz Zajkowski, Robert Kwiatkowski, Rafał Janeczko, Piotr Zeszutek, Marek Przychocki, Szymon Sirocki, Radosław Rakowski, Marcin Krześniak