Udany debiut Ikera Casillasa w FC Porto

Hiszpański bramkarz Iker Casillas udanie zadebiutował w FC Porto. W sobotnim meczu towarzyskim piłkarze portugalskiej drużyny wygrali z niemieckim MSV Duisburg 2:0 (0:0).

Casillas grał w pierwszej połowie, a w przerwie zastąpił go występujący od dziesięciu lat w ekipie "Smoków" Brazylijczyk Helton.

Gole strzelili Brahimi (60) i Hernani (64).

Kilka dni temu Casillas oficjalnie pożegnał się z Realem Madryt i został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Porto. Opuścił "Królewskich" po 17 sezonach. 34-letni piłkarz zdobył z madryckim zespołem, którego jest wychowankiem, aż 18 trofeów, w tym pięciokrotnie mistrzostwo Hiszpanii. Zadebiutował w drużynie seniorów w 1999 roku.

W sparingu z Duisburgiem zadebiutował również pozyskany z Benfiki Lizbona Urugwajczyk Maxi Pereira