Demolka we Wrocławiu. Legia wygrała w hicie kolejki

Śląsk Wrocław przegrał w hicie kolejki z Legią Warszawa 1:4. Dwa gole dla gości strzelił Nemanja Nikolic.

W poprzednim sezonie w rundzie finałowej Legia Warszawa miała szansę przeskoczyć Lecha Poznań. "Wystarczyło" wygrać we Wrocławiu ze Śląskiem, ale ta sztuka się nie udała. Mistrzem został Kolejorz, a Legia musiała zadowolić się drugim miejsce. Na rozpoczęcie rozgrywek 2015/2016 los sprawił, że stołeczna drużyna musiała zagrać właśnie ze Śląskiem - i to znowu we Wrocławiu. Inauguracja nie była więc łatwa.

Legia zaczęła mecz z dwójką napastników w składzie. Nowych napastników, bo od pierwszej minucie na boisko wybiegli Aleksandar Prijovic i Nemanja Nikolic. I to właśnie ich akcja mogła dać Legii bramkę. Tak się jednak nie stało, zupełnie jak kilka minut później, kiedy groźnie uderzał Jakub Rzeźniczak. Najgroźniejszym strzałem popisał się jednak Michał Pazdan, tyle że nie chodziło o zagrożenie pod bramką Śląska, tylko... jego własnej ekipy! Nowy zawodnik legionistów niefortunnie kopnął piłkę, że ta, lecąc z 30-40 metra, spadła... na górną siatkę bramki Kuciaka.

Wtedy ruszył Śląsk. Zieliński dośrodkował, a głową do siatki trafił Flavio Paixao. Legia jednak wyrównała jeszcze przed przerwą. Rzut wolny wywalczył Dominik Furman i po kilkunastu sekundach zamienił go na bramkę! Dawno, bardzo dawno podopieczni Berga nie zdobyli bramki z tego stałego fragmentu gry.

W drugiej połowie Legia szybko objęłą prowadzenie. Z rzutu rożnego centrował Furman, a obrońcy Śląsk zupełnie odpuścili krycie Tomasza Jodłowca, który energicznie pokonywał kolejne metry i ostatecznie znalazł się niemal twarzą w twarz z bramkarzem. Po chwili cieszył się ze skutecznego strzału głową. Kilkanaście minut później goście po raz kolejny trafili do siatki. Tym razem po kontrze. Drugą asystę zaliczył Furman, a pierwszego gola strzelił Nemanja Nikolic. W końcówce ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (27-głową), 1:1 Dominik Furman (33-wolny), 1:2 Tomasz Jodłowiec (53-głową), 1:3 Nemanja Nikolic (70), 1:4 Nemanja Nikolic (89-głową).

Żółte kartki: Mariusz Pawełek - Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 12 658.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Adam Kokoszka, Tomasz Hołota, Marcel Gecov (62. Kamil Biliński) - Jacek Kiełb (78. Michał Bartkowiak), Flavio Paixao, Krzysztof Ostrowski (56. Robert Pich).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Michał Żyro (78. Guilherme), Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (46. Michał Kucharczyk) - Nemanja Nikolic (90. Marek Saganowski), Aleksandar Prijovic.