Srebrna medalistka olimpijska z Pekinu (2008) objęła prowadzenie już na pierwszej rundzie i nie oddała go do mety, wyprzedzając Aleksandrę Dawidowicz o 3.45 min. Trzecie miejsce zajęła jeżdżąca w Wielkiej Brytanii Marlena Droździok, zdobywając jednocześnie złoty medal w kategorii do lat 23.

 

"Im dłużej się ścigam, tym trudniejsza jest walka o mistrzostwo Polski. Każdy tytuł jest inny i każdy bardzo mnie cieszy. Pomimo tego, że jesteśmy w płaskiej części kraju, było sporo ciężkich podjazdów i nie było gdzie odpocząć. Trasa była nie tylko męcząca, ale też wymagająca techniczna i fajna do jazdy, co nie zdarza się zbyt często" - powiedziała Włoszczowska.

 

W wyścigu mężczyzn Konwa wyprzedził o ponad dwie minuty Bartłomieja Wawaka, który odebrał także złoto w kategorii młodzieżowców.

 

"Tydzień temu Bartek wygrał ze mną w wyścigu zagranicznym, więc to jego najbardziej się obawiałem. Pojechał bardzo mocno pierwszą rundę, ale na kolejnej zaatakowałem na zjeździe po kamieniach i zdołałem utrzymać prowadzenie" - skomentował Konwa.


Wyniki:

   kobiety
1. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 1:16.53
2. Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) 3.45
3. Marlena Droździok (Scott Donnybrook Landscape) 5.53

   mężczyźni
1. Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team) 1:36.52
2. Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) 2.09
3. Piotr Brzózka (JBG2 Team)  2.55