Złoty Puchar CONCACAF: USA i Jamajka w półfinale

USA i Jamajka zagrają ze sobą w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF - piłkarskich mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W ćwierćfinałach Stany Zjednoczone pokonały Kubę 6:0, a Jamajka wygrała z Haiti 1:0.

Grający przed własną publicznością Amerykanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, w czwartej minucie prowadzenie dał im Clint Dempsey. Obrońcy tytułu jeszcze w pierwszej połowie zdobyli kolejne trzy bramki i praktycznie rozstrzygnęli losy rywalizacji. W drugiej części gry hat-tricka skompletował Dempsey.

O awansie Jamajki natomiast zadecydowało trafienie już w siódmej minucie Gilesa Barnesa. Jamajka w najlepszej czwórce Złotego Pucharu znalazła się po raz pierwszy od 1998 roku.

Drugą parę półfinałową wyłonią dwa niedzielne ćwierćfinały: Trynidad i Tobago - Panama oraz Meksyk - Kostaryka.

Złoty Puchar CONCACAF zakończy się 26 lipca. Zwycięzca turnieju zapewni sobie udział w Pucharze Konfederacji w 2017 roku w Rosji.